1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Odzyskano skradzione auto

Odzyskano skradzione auto

12/01/2013 11:46
Odzyskano skradzione auto
fot. archiwum

Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy odzyskali skradziony samochód, zatrzymując jednocześnie 40-letniego sprawcę tej kradzieży. Przestępstwo którego się dopuścił zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.


Pokrzywdzony wczesnym ranem 7 stycznia tego roku, wyjechał do pracy swoim oplem vectra, który pozostawił na parkingu ulicznym jednej z miejscowości gminy Odolanów. Niestety kiedy wieczorem wrócił z pracy, samochodu już nie było. Podjęte przez policjantów czynności po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży pojazdu, w pierwszej fazie nie przyniosły rezultatu.


Policjanci ustalili, że samochód w ostatnim czasie miał kilku właścicieli. Dalsze ślady doprowadziły policjantów do mieszkańca gminy Odolanów, który był jednym z wcześniejszych właścicieli opla i okazał się sprawcą jego kradzieży


40-latek był już znany policji. W przeszłości był notowany m.in. za oszustwo, przywłaszczenie mienia i włamanie. Policjanci odzyskali skradzionego opla, za kradzież którego zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim