1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Ostrovia 1909 liderem!

Ostrovia 1909 liderem!

19/03/2012 16:15  |  Hubert Błaszczyk
Ostrovia 1909 liderem!
fot. Dawid Bilski

Piłkarze Centry Ostrów Wielkopolski w niedzielne popołudnie podejmowali na własnym stadionie drużynę SKS Słupca. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W Koźmińcu lider Płomyk przegrał z Victorią Września 1:2. Tym samym na pierwszą pozycję w tabeli IV ligi grupy Południowej awansowała drużyna Ostrovii 1909 Ostrów.


W pierwszej fazie niedzielnego pojedynku przeważali piłkarze Centry, którzy mimo optycznej przewagi nie potrafili jednak dojść do dogodnych sytuacji bramkowych. Już w 12 minucie nowy nabytek gości, Michał Goliński mógł zdobyć swoją pierwszą bramkę w barwach SKS Słupca. Strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Alana Filipiaka. Szansę na otwarcie rezultatu miał także Jakub Woźniak.


Niewykorzystane sytuacje przyjezdnych zemściły się w 26 minucie. Po bardzo dobrze wykonanym rzucie wolnym z 25 metrów bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Matuszak. Z prowadzenia piłkarze Centry nie cieszyli się jednak zbyt długo. Po stracie bramki do zdecydowanego ataku przeszła ekipa z Słupcy. Zaowocowało to trafieniem Janusza Matuszewskiego.


W drugiej połowie gra uległa uspokojeniu. Żadna z drużyn nie zagroziła bramce przeciwników i mecz zakończył się polubownym remisem 1:1.


W tabeli doszło więc do zmiany lidera. Na pierwszej pozycji plasują się piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów. Dwa punkty do nich traci Płomyk Koźminiec, a cztery Centra.