1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Powrót syna marnotrawnego

Powrót syna marnotrawnego

14/12/2012 23:02  |  Hubert Błaszczyk
Powrót syna marnotrawnego

Mads Korneliussen i Łukasz Wieliński to dwójka zawodników, która jako pierwsza podpisała kontrakty na starty w I lidze w barwach ŻKS Ostrovii. Duńczyk w przeszłości jeździł w Ostrowie Wielkopolskim, ale jego przygoda z Klubem Motorowym Ostrów zakończyła się niemałym skandalem.


Dla Korneliussena miniony sezon nie był najlepszy. W barwach Lubelskiego Węgla KMŻ wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach, osiągając średnią biegopunktową 1,39. Po świetnym 2011 roku na pewno nie był to szczyt marzeń Duńczyka. Skandynaw w 2008 i 2009 roku jeździł w Ostrowie Wielkopolskim. Z drużyny KM-u Ostrów odszedł jednak w dużym niesmaku. Skandynaw z powodu zaległości finansowych odmówił startu w Rybniku, pomimo że był obecny na stadionie.


Z kolei Wieliński, to wychowanek Polonii Bydgoszcz, który w barwach Ostrovii jeździł już w końcówce poprzednich rozgrywek. Zbyt wielu punktów jednak nie zdobył.


Kolejne nazwiska zawodników zostaną ogłoszone w następnym tygodniu. Włodarze klubu zapowiadają, że jeden z żużlowców będzie zaskoczeniem dla wszystkich kibiców.