1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Droga przez tereny ZNTK

Droga przez tereny ZNTK

14/12/2012 16:12
Droga przez tereny ZNTK

Rozpoczęła się rozbiórka budynku dawnej strażnicy ZNTK, która stoi na działce, przez którą będzie przebiegać część drogi jaką zamierza pobudować miasto Ostrów Wielkopolski. - Ta droga to jak dostarczenie powietrza to tych terenów, tym bardziej, że lokują się tam dwie nowe firmy - podkreśla Prezydent Jarosław Urbaniak.


Środki na ten budowę drogi, wykup i przygotowanie gruntu zostały zabezpieczone w budżecie na 2012 rok . To 1 milion 700 tysięcy złotych.


- Teren dawnego ZNTK to aż 92 hektary powierzchni i tak naprawdę tylko dwa wąskie wyjazdy. Od początku mojej kadencji mówiłem, że te tereny inwestycyjne trzeba skomunikować. Stąd nasze zabiegi w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, by uzyskać zgody to stworzenie dodatkowego zjazdu z ronda Miast Partnerskich. To jak dostarczenie niezbędnego powietrza tym terenom. Mieliśmy problemy z wykupieniem kluczowej działki dla tej inwestycji, na której stoi dawna strażnica ZNTK. Po licznych zabiegach udało się, miasto zakupiło teren i teraz trwa wyburzanie części budynku, przez który będzie przebiegać droga. Już widać efekty tego planowanego skomunikowania tych terenów, ponieważ w ostatnich dwóch latach na terenach ZNTK pojawiły się dwie nowe firmy - w sumie jest ich piętnaście - mówi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.


Miasto Ostrów Wielkopolski ma zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą drogi krajowej nr 11 (ul. Wrocławska) na budowę drogi od Ronda Miast Partnerskich.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)

Galeria

  • Droga przez tereny ZNTK
    2 zdjęć Droga przez tereny ZNTK
    +