1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Ścieżka eko na Piaskach

Ścieżka eko na Piaskach

14/12/2012 16:09
Ścieżka eko na Piaskach

Na ostrowskich Piaskach pojawiła się kolejna inwestycja zrealizowana przez Miejski Zakład Zieleni Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim, który jest zarządcą tego obiektu. To kolejne elementy ścieżki edukacyjno-ekologicznej.


Dzięki wsparciu finansowemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu rozbudowana została ścieżka edukacyjno – ekologiczna. Pojawiły się kolejne tablice przedstawiające faunę i florę występującą m.in. na terenie Piasków Szczygliczka.


- Nowością, która pojawiła się w ofercie ekologicznej oferowanej przez Miejski Zakład Zieleni, jest możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ekologii dzięki obracanym tablicom z 56 zdjęciami i opisami różnych zwierząt i roślin, które umieszczone zostały przy Restauracji Plażowa - mówi Wojciech Białas, prezes MZZ.


W chwili obecnej cała ścieżka edukacyjno ekologiczna to 22 tablice stałe oraz 7 tablic obracanych. Ośrodek dysponuje dwiema altanami w których można prowadzić eko lekcje na świeżym powietrzu, a po wcześniejszym umówieniu się spółka MZZ organizuje bezpłatnie seanse filmowe o tematyce ekologicznej dla grup zorganizowanych.


- Oferta nasza skierowana jest głównie do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na terenie kompleksu Piaski Szczygliczka wytyczono trasy spacerowe o różnej długości, które znalazły się na nowo powstałych tablicach informacyjnych, które pojawiły się na ośrodku, oprócz tras do nordic walking znaleźć na nich można informacje o wszystkich atrakcjach znajdujących się na ostrowskich piaskach
- dodaje W.Białas.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Ścieżka eko na Piaskach
    1 zdjęć
    +