4. Koszykówka
  5. Koszykarki Ostrovii sprawiy pucharową niespodziankę

Koszykarki Ostrovii sprawiy pucharową niespodziankę

12/12/2012 23:02  |  Dawid Bilski

Pojedynki ostrowsko-pabianickie już od kilku sezonów dostarczają wielu emocji fanom żeńskiego basketu. Potwierdziło się to w środowy wieczór, kiedy Ostrovia walczyła z PTK w II rundzie Pucharu Polski.

Rywal biało-czerwonych od września występuje na parkietach ekstraklasy. Tam jednak nie radzi sobie - przegrywając jak dotąd wszystkie 10 spotkań.

Za mocna dla piabianiczanek okazała się także pierwszoligowa Ostrovia. Co prawda PTK po pierwszej kwarcie wygrywało w Ostrowie już 24:12, ale emocje trwały do samego końca.

Biało-czerwone prowadzenie rywalkom odebrały pod koniec trzeciej odsłony spotkania. Ostatnia kwarta była popisem Katarzyny Szymańskiej, która w listopadzie nie miała miejsca w PTK i trafiła do Ostrovii. Koszykarka, która 22 grudnia skończy 23 lata rzuciła w trudnych momentach 8 punktów. Na 107 sekund przed końcem Ostrovia wygrywała 73:67. Ostrowianki okazji na sprawienie dużej niespodzianki nie zmarnowały. Zagrały mądrze w końcówce i ostatecznie zwyciężyły 76:69.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PTK Pabianice 76:69 (12:24, 19:16, 22:11, 23:18)

Ostrovia: Szymańska 21 (4), Krygowska 13 (1), Kaczmarek 11, Parysek 10, Cebulska 10 (1), Mielczarek 6, Czaska 3, Misiek 2.