1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Siatkówka
  5. Wilki bez zdobyczy z Salosem

Wilki bez zdobyczy z Salosem

03/11/2012 23:16  |  Dawid Bilski
Wilki bez zdobyczy z Salosem

69 minut potrzebowali siatkarze Salosu Ostrów na rozprawienie się z kolejnym przeciwnikiem w rozgrywkach III ligi grupy A.


W 4 kolejce ostrowianie na własnym parkiecie rywalizowali z zespołem Wilków Wilczyn.


Początek inauguracyjnego seta zapowiadał łatwe zwycięstwo i tak też było. Podopieczni Jana Kamińskiego i Mariusza Nowaka prowadzili już 15:4. Ostatecznie zakończył się on wygraną Salosu 25:20, a kropkę nad "i" postawił Tobiasz Łyczywek.


Druga partia skończyła się identycznym rezultatem. Tutaj początek należał jednak do przyjezdnych. Ci jednak szybko na wskutek błędów, które wytykał im szkoleniowiec długo prowadzenia nie utrzymali.


Fanów siatkówki, którzy licznie stawili się w hali SP nr 7 mógł zadowolić trzeci set sobotniego spotkania. W nim trwała bardzo zacięta walka. Goście rozpoczęli od prowadzenia 4:1.Salos do remisu po 4 doprowadził po udanym bloku Łyczywka. Po raz pierwszy na przodownictwo ostrowski zespół wyszedł po ataku Grzegorza Urbana - 9:8. Na tym się nie skończyło i do końca seta były duże emocje. Przy stanie 23:22 dla Salosu rywali zaskoczył Michał Wachowski. Ten sam gracz pojawił się następnie na serwisie. Zagrał tak, że Wilki nie wyprowadziły skutecznej akcji i piłki wróciła na stronę ostrowskiej drużyny. Po jej rozegraniu punkt na wagę wygrania seta 25:22 i całego spotkania 3:0 zdobył Tobiasz Łyczywek.


Ostrowscy siatkarze mieli po tym meczu duże powody do radości, bo awansowali na fotel lidera. Po 4 kolejkach mają na swoim koncie 11 punktów.


Salos Ostrów - Wilki Wiczyn 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)