1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Zapomnieć o meczu z Polonią Przemyśl

Zapomnieć o meczu z Polonią Przemyśl

27/10/2012 00:14  |  Hubert Błaszczyk
Zapomnieć o meczu z Polonią Przemyśl
fot. Wojtek Tarchalski

Wymazać z głów spotkanie z Polonią Przemyśl, to najtrudniejsze zadanie, które czeka zawodników BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski przed pojedynkiem z WIKANą Startem Lublin. Przyjezdni jak do tej pory plasują się w dolnych rejonach tabeli, ale potencjał drużyny prowadzonej przez Dominika Derwisza jest zdecydowanie większy.


Lublinianie przed sezonem wzmocnili drużynę, jednak wcale na ten fakt nie wskazują wyniki. Zaledwie jedna wygrana i cztery porażki to dotychczasowy bilans Startu. Jedyną drużyną pokonaną przez sobotniego rywala Stali był AZS Radex Szczecin. Zawodnikom z Lublina przytrafiła się również wpadka w meczu z Astorią Bydgoszcz, który to zakończył się zwycięstwem bydgoszczan 83:81.


Liderem gości jest Łukasz Wilczek, który jeszcze w poprzednim sezonie biegał po parkietach Tauron Basket Ligi. 26-letni zawodnik występował w AZS-ie Politechnice Warszawskiej z wywodzącym się z Ostrowa Wielkopolskiego Mateuszem Ponitką. Wilczek przez moment był nawet przymierzany do Asseco Prokomu Gdynia. Utalentowany playmaker nie przekonał jednak ówczesnego trenera mistrzów Polski, Tomasa Pacesasa.


Największą bronią Wilczka nie jest wcale rzut. Mózg drużyny z Lublina imponuje przede wszystkim asystami oraz dobrą obroną. Ciężkie zadanie ciążyć więc będzie na rozgrywających Stali, bowiem zarówno Krzysztof Chmielarz jak i Marek Szumełda-Krzycki w poprzednich spotkaniach z zadań defensywnych wywiązywali się co najwyżej średnio.


Dużym zagrożeniem dla graczy „Stalówki” będą też gracze obwodowi. Doświadczeni, Tomasz Celej i Przemysław Łuszczewski to strzelcy nie od parady, dlatego zneutralizowanie ich poczynań będzie równie ważne jak w przypadku Wilczka. W meczu ze Stalą być może zadebiutuje podkoszowy, Marcel Wilczek, który przed rokiem był wyróżniającym się zawodnikiem Rosy Radom.


Początek tego ciekawie zapowiadającego się spotkania zaplanowano na godzinę 18:30. Bilety w cenie 17 i 10 złotych do nabycia w kasach przed wejściem do hali.