1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Mecz rundy dla Ostrovii

Mecz rundy dla Ostrovii

19/10/2012 17:43  |  Hubert Błaszczyk
Mecz rundy dla Ostrovii
fot. Wojtek Tarchalski

W sobotnie popołudnie Ostrovia 1909 Ostrów rozegra na Stadionie Miejskim najważniejsze spotkanie w pierwszej rundzie rozgrywek trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Rywalem biało-czerwonych będzie ekipa Sokoła Kleczew, która po nieudanych występach ostrowian zbliżyła się do nich na zaledwie trzy punkty.


Nastroje wśród gospodarzy po ostatnich nieudanych występach na pewno nie są najlepsze. Ostrovia po serii 10 meczów bez porażki zaczęła grać zaskakująco słabo. O ile kontrowersyjną porażkę na własnym stadionie z Unią Swarzędz szło jeszcze wytłumaczyć, to przegraną 5:0 z ostatnią w tabeli Notecianką Pakość już niespecjalnie.


Szansa do rehabilitacji nadarza się jednak już w sobotę, gdyż drużyna Sokoła to bezpośredni rywal ostrowian w walce o awans. Zespół z Kleczewa nie zwykł przegrywać w tegorocznych rozgrywkach. Przyjezdni ulegli tylko raz Unii Swarzędz. Ponadto wygrali 6 meczów, a 5 pojedynków zakończyli remisami.


Ostrovię czeka więc trudne zadanie. Podstawowym problemem podopiecznych Marka Nowickiego w ostatnich spotkaniach była duża nieskuteczność. Ostrowianie marnowali dogodne sytuacje raz za razem, nie trafiając ani razu do bramki Unii i Notecianki.


Ostatni mecz z drużyną z Kleczewa biało-czerwoni rozegrali w 2006 roku. Wówczas Ostrovia uległa na własnym stadionie Sokołowi 2:4. Miejmy nadzieję, że podobna historia nie będzie mieć miejsca w sobotnie popołudnie.


Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Bilety w cenie 7 i 3 złotych.