1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. 9-latek wyskoczył z okna na II piętrze

9-latek wyskoczył z okna na II piętrze

18/10/2012 21:15
9-latek wyskoczył z okna na II piętrze
fot. archiwum

9-letni chłopiec wyskoczył z okna swojego mieszkania, znajdującego się na II piętrze bloku przy ul. Długosza w Ostrowie Wielkopolskim. Chłopiec doznał niegroźnych stłuczeń i trafił na obserwację do ostrowskiego szpitala.


W poniedziałek 15 października, tuż po godzinie 16.00  kobieta wracająca z cmentarza, zauważyła stojącego na parapecie okna na II piętrze bloku kilkuletniego chłopca. W pewnym momencie skoczył on i upadł na trawnik. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która zabrała chłopca do szpitala. Po wykonanych badaniach okazało się, że chłopiec doznał niegroźnych stłuczeń i cały czas był przytomny.


W trakcie rozmowy chłopiec wyjaśnił policjantom, że przed godziną 16.00 wrócił ze szkoły i przebywał w domu sam. Czekał no powrót rodziców, którzy w tym czasie byli w pracy. Po chwili podszedł do okna i otwierając je wszedł na parapet, po czym postanowił skoczyć na dół. Nie umiał wytłumaczyć dlaczego to zrobił i czym jego zachowanie zostało podyktowane.


Czynności podjęte w tej sprawie potwierdziły, że rodzice chłopca byli w pracy, a w mieszkaniu oprócz niego nikogo więcej nie było.


Chłopak skoczył z wysokości ponad 7,5 metra, lecz na szczęście przed blokiem znajdował się trawnik, co zapewne zamortyzowało jego upadek.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim