Odnowiony budynek synagogi, Publiczne Przedszkole nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim , budynek przy ul. Wrocławskiej 10 MZGM - to miejskie inwestycje nagrodzone i wyróżnione w konkursie Mister Budownictwa za 2011 rok. Nagrody odebrali: Prezydent Jarosław Urbaniak i prezes MZGM Marian Kupijaj. Gala odbyła się 28 wrzesnia 2012 r. w OCK.
Już po raz 38 został rozstrzygnięty Konkurs „MISTER BUDOWNICTWA” Południowej Wielkopolski za rok 2011. W ramach tej edycji konkursu zostało ocenionych 14 obiektów.
Komisja Konkursowa powołana przez Zarząd Oddziału PZITB w Kaliszu w składzie:
Jan Czabański - przewodniczący
Janusz Michalski – zastępca przewodniczącego
Tomasz Kulczyński – zastępca przewodniczącego
Barbara Kordala – członek
Andrzej Jaroń - członek
Zdzisław Konecki – członek
Marek Szmit – członek
Nagroda Mistera Budownictwa Południowej Wielkopolski kierowana jest do projektantów, firm budowlanych, inwestorów, inżynierów. Złote i srebrne puchary przyznano w kilku kategoriach m.in. hale i obiekty sportowe, budynki i hale przemysłowe, budownictwo jednorodzinne, pawilony handlowe, mała architektura, budownictwo wielorodzinne.
- Cieszę się, że śród nominowanych i nagrodzonych są inwestycje miejskie i te realizowane przez spółki komunalne. To oznacza, że są one takim samym wymagającym inwestycyjnie podmiotem, jak budownictwo czysto komercyjne. W tym roku kapituła doceniła modernizację obiektu kulturalnego Forum Synagoga, budynek MZGM przy ul. Wrocławskiej 10 i rozbudowany budynek Przedszkola nr 2. Jako władze samorządowe jesteśmy na etapie opracowywania budżetu na 2013 rok. Równieżw tym budżecie będzie kilka inwestycji interesujących budowlańców i projektantów m.in. przebudowa Starej Biblioteki czy budowa salisportowej przy SP 11 - mówił Prezydent Jarosław Urbaniak.
- Komisja Konkursowa stwierdza, że nagrodzone w 37. edycji Konkursu „MISTER BUDOWNICTWA” Wielkopolski Południowej za najlepiej zrealizowany obiekt w 2011 roku budynki i obiekty cechują się ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjno-architektonicznymi. Dobrym i poprawnym wykonaniem. Są wykonane kompleksowo z pełnym zagospodarowaniem. Z roku na rok obserwuje się widoczną poprawę w estetyce wykonania, poprawnym wykonaniu i dobrej funkcjonalności. Zrealizowane obiekty upiększają swym wyglądem krajobraz, w którym są sytuowane. Jest to zasługa wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, projektantów, kierowników budów, inspektorów nadzoru, inwestorów i wykonawców. Należy stwierdzić, że na przestrzeni 37 lat istnienia konkursu cieszy się on dużym zainteresowaniem i przyczynia się do podnoszenia jakości realizowanych obiektów. Przyznane nagrody i wyróżnienia niech stanowią w części podziękowanie za trud i wysiłek wniesiony w realizację nagrodzonych obiektów. Integralną częścią protokółu są arkusze ocen obiektów w ilości 14 sztuk - podkreślał Przewodniczący Komisji Konkursowej inż. Jan Czabański.
Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa reprezentuje wszystkich budowlańców czynnych zawodowo na terenie województwa wielkopolskiego. Jest to siedem branż i blisko 115 tysięcy członków. W samej Wielkopolsce – 10 tysięcy.
Galeria
Zobacz także