1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka ręczna
  5. Nie zwalniają tempa!

Nie zwalniają tempa!

21/09/2012 23:49  |  Hubert Błaszczyk
Nie zwalniają tempa!

W czwartek zespół Krzysztofa Kaźmierowskiego walczył w kolejnym meczu ligi wojewódzkiej młodzika młodszego. Biało-czerwoni udali się do Kościana na spotkanie z Tęczą, wicemistrzem Wielkopolski.

Na pakiecie było bardzo dużo walki z czego prawie przez cały mecz jedna z ekip grala w oslabieniu. Podczas meczu doszło do paru urazów gospodarzy oraz gości. Żadna z ekip nie odpuszczała i walczyla o kolejne 2 punkty do ligowej tabeli.

Od samego początku nie było przelewek, obie drużyny chciały już na samym poczatku uciec rywalowi jednak to bylo bardzo trudne przy obu wyrównanych ekipach. Dopiero w 20 minucie gospodarze uciekli rywalom na 3 bramki i było 14:11. Wtedty to trener ostrowskiej siódemki poprosił o czas gdzie podał wskazówki chłopakom i mobilizował do walki. Pasiaki po uwagach trenera wzięły sie mocno do roboty i zdobyli 6 bramek z rzędu, więc do szatni schodzili prowadząc 17:14.

W drugiej połowie mecz utrzymywał się w przewadze 3 bramek dla gości jednak to gospodarze złapali fale i w 42 minucie doprowadzili do remisu i było 29:29 .Następnie posypały się kary dwuminutowe dla gospodarzy z Kościana i ostrowianie grali w przewadze którą bardzo dobrze wykorzystali i ostatecznie pokonali rywala 33:30.

Z powodu kontuzji w następnych meczach nie wystąpi Krystian Nowak któremu wykryto guzowatość kości piszczelowej oraz Gracjan Adamczak, niezdolny aktualnie do gry.
.
Już w najbliższy wtorek 25 września niepokonani ostrowanie zmierzą się na własnym parkiecie w hali Gimnazjum numer 4 przy ulicy Krotoszyńskiej 171 z drużną Eugeniusza Lijewskiego, Spartą Ostrów. Mecz przełożony z 27 na 25 z powodu wyjazdu zawodników trenera Kaźmierowskiego na konsultacje Kadry Wojewódzkiej. Serdecznie zapraszamy na mecz który rozpocznie się o godzinie 16.

TĘCZA KOŚCIAN - KPR OSTROVIA 30:33 (14:17)

Ostrovia: M.Marciniak, M.Tomalak, N.Bakalarek 12, P.Kowalewski 6, B.Franka 6, Sz.Wojciechowski 4, M.Grzelak 3, M.Michalski 2, K.Iwanek, K.Zamiejski.