1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Peter Karlsson wraca do Ostrowa!

Peter Karlsson wraca do Ostrowa!

10/02/2012 22:49  |  Hubert Błaszczyk
Peter Karlsson wraca do Ostrowa!
fot. Wojciech Tarchalski Peter Karlsson

W piątkowe popołudnie Szwed, Peter Karlsson zasilił szeregi Żużlowego Klubu Sportowego Ostrovia. Do parafowania umowy pomiędzy klubem a zawodnikiem doszło w siedzibie firmy Auto-Partner Jana i Andrzeja Garcarków. Żużlowiec ze Skandynawii został sprowadzony do Ostrowa Wielkopolskiego w roli lidera zespołu.

Karlsson to niewątpliwie najbardziej utytułowany zawodnik, który będzie występował w tym sezonie w barwach Ostrovii. Kontrakt z zawodnikiem został podpisany już po zakończeniu okienka transferowego. Było to możliwe, dzięki temu, że Szwed zawarł tzw. umowę warszawską z Włókniarzem Częstochowa. Transferu popularnego "Okularnika" nie byłoby bez wydatnej pomocy braci Jana i Andrzeja Garcarków, którzy będą zabezpieczać kontrakt żużlowca od strony finansowej.

- Myślę, że w skali trzeciego sezonu Żużlowego Klubu Sportowego Ostrovia jest to jeden z ważnych i uroczystych momentów, ze względu na fakt, że przy pomocy sponsorów, w których siedzibie jesteśmy podpisujemy kontrakt z najbardziej utytułowanym zawodnikiem w dotychczasowej naszej historii - powiedział na rozpoczęcie konferencji prasowej prezes ŻKS Ostrovii, Artur Bieliński.

Firma Auto-Partner Jan i Andrzej Garcarek od lat wspiera ostrowski żużel. Nie tylko, jeśli chodzi o pomoc dla klubu, ale również indywidualną dla zawodników. W minionym sezonie z logiem Mercedesa występowali Łukasz Sówka, Adrian Gomólski, Mariusz Staszewski czy też Mariusz Węgrzyk. Tym razem, mimo trudnych chwil na motoryzacyjnych rynkach bracia prowadzący firmę w Ociążu postanowili wesprzeć na Petera Karlssona.

- Muszę państwu powiedzieć, że była to trudna decyzja dla naszego zarządu. Musieliśmy skonsultować się z bratem i naszymi dziećmi, ponieważ czasy są ciężkie dla motoryzacji. Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale jesteśmy fanami tego sportu i po wspólnych rozmowach taka decyzja została podjęta. Nie ukrywamy tego, że liczymy, iż pobudzimy w ostrowskim społeczeństwie większe zainteresowanie osobą Petera. Jest to lider, który ma za sobą bardzo dobre występy w Ostrowie Wielkopolskim. Myślę, że dla niego przyjdzie na stadion większość kibiców - dodał jeden z właścicieli firmy Auto-Partner, Jan Garcarek.

Kibice ostrowskiego klubu nie muszą martwić się o formę fizyczną Petera Karlssona, który już za niespełna dwa tygodnie weźmie udział w biegu narciarskim na dystansie 90 kilometrów! Można spodziewać się, że Szwedowi kondycji będą mogli pozazdrościć młodsi koledzy.

Na koniec konferencji prasowej przemówił sam zainteresowany, który nie ukrywał radości z powrotu do Ostrowa Wielkopolskiego. - Jestem bardzo zadowolony z powrotu do Ostrowa Wielkopolskiego. Trzeba jednak przyznać, że jest to powrót dość szczęśliwy, ponieważ przez długi czas nie mogłem znaleźć klubu w Polsce. Wtedy to właśnie zadzwonił do mnie ostrowski klub. Stwierdziłem wówczas, że jest to odpowiedni moment, by wrócić do miasta, w którym czułem się jak w domu. Postaram się dać z siebie wszystko.

Przypomnijmy, że wcześniej Karlsson reprezentował barwy Klubu Motorowego Ostrów. W latach 2004-2007 był najskuteczniejszym jeźdźcem ostrowskiego klubu.