1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Tenis
  5. Ruszają Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie!

Ruszają Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie!

07/09/2012 13:55  |  Hubert Błaszczyk
Ruszają Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie!
fot. Wojciech Tarchalski Marcin Kryjom

Po raz pierwszy Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego zostaną rozegrane na kortach Ostrowskiego Centrum Tenisowego Rafa w Szczurach. Do rywalizacji zgłosiło się trzydziestu zawodników. Stawka jest niezwykle wyrównana i ciężko wskazać faworyta do końcowego triumfu.


Wcześniej Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego miały miejsce na kortach Tenisowego Centrum Sportowego przy ulicy Waryńskiego. W tym roku Ryszard Musielak postanowił przekazać prawa do organizacji imprezy Ostrowskiemu Centrum Tenisowemu Rafa. W Szczurach odbędzie się kategoria OPEN, natomiast na kortach TCS grają zawodnicy w kategorii powyżej 40 lat.


Tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem nie będzie bronił Rafał Mikulski. Zagra jednak finalista z poprzedniego turnieju, Marcin Kryjom. To właśnie on został rozstawiony z numerem jeden.


Pierwsze gry zaplanowano na godzinę 18:00 w piątek. Z kolei w sobotę będzie miało miejsce dokończenie pierwszej rundy oraz mecze drugiej i trzeciej rundy. Ćwierćfinały, półfinały i finał zostaną rozegrane w niedzielę. Jeśli pogoda nie stanie na przeszkodzie, to mecz o najcenniejsze trofeum powinien odbyć się w okolicach godziny 15:00 w niedzielę.


Wcześniej jednak odbędzie się na pewno wiele ciekawych pojedynków, dlatego sympatyków tenisa zapraszamy na korty OCT RAFA już od piątku. Absolutną nowością będą Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego kobiet. 15 zawodniczek w różnym wieku stanie do rywalizacji w sobotnie południe. Na pewno będzie na co popatrzeć!Galeria

  • Ruszają Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie!
    2 zdjęć Ruszają Mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego w Tenisie!
    +