1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Piłka nożna
  5. Krzysztof Dutkiewicz: Wymagam od siebie znaczniej więcej

Krzysztof Dutkiewicz: Wymagam od siebie znaczniej więcej

07/09/2012 12:56  |  Hubert Błaszczyk
Krzysztof Dutkiewicz: Wymagam od siebie znaczniej więcej
fot. Wojciech Tarchalski

6 spotkań sparingowych w okresie przygotowawczym za sobą ma zespół KPR Ostrovia. O ocenę tych pojedynków poprosiliśmy Krzysztofa Dutkiewicza, gracza ostrowskiej siódemki.


- Turniej w Kaliszu był dla nas przedłużeniem obozu po którym czuliśmy zmęczenie. Dlatego wyniki może nie były najlepsze. Na turniej do Leszna pojechaliśmy już zmotywowani. Chcieliśmy już się dobrze zgrać. Myślę, że to już było zrealizowane. Na ostatni sparing do Poznania pojechaliśmy w trochę okrojonym składzie, ale wypadliśmy dobrze. Były momenty słabszej gry, ale można podsumować, żeby było pozytywnie - mówi 23-letni rozgrywający.

W trakcie letniej przerwy w ostrowskiej drużynie doszło do roszad kadrowych. Sparingi miały za zadanie odpowiednie zgranie zawodników. - Ćwiczyliśmy już parę zagrań na treningu. Każdy zna swoją rolę na boisku . Wszystko jest dobrze poukładane - mówi Krzysztof Dutkiewicz.

Naszego rozmówcę zapytaliśmy o jego formę w meczach kontrolnych. - Miałem słabsze i gorsze występy. Najbardziej jestem usatysfakcjonowany meczem z Lesznem, który wyszedł mi nieprawdopodobnie. Wymagam od siebie znaczniej więcej i cały czas staram się by wyglądało coraz lepiej. Walczę o to aby znaleźć się w pierwszym składzie - mówi gracz Ostrovii.


15 września meczem wyjazdowym z Nielbą Wągrowiec ostrowska drużyna rozpocznie sezon 2012/2013 na piewszoligowych parkietach. Biało-czerwoni już nie mogą doczekac się tego pojedynku. - O pierwszym spotkaniu myśleliśmy juz jadąc na obóz. Ciągle rozmawialiśmy jak liga będzie wyglądała. Będziemy mocno zmotywowani i na pewno nie oddamy tanio skóry Nielbie. Jesteśmy nastawieni na walkę o zwycięstwo w tym meczu - powiedział Dutkiewicz.

Pierwszy mecz we własnej hali KPR Ostrovia rozegra 22 września z ŚKPR Świdnica.


Źródło: KPR OSTROVIA/ DAWID BILSKI