1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Sportowy weekend w Ostrowie

Sportowy weekend w Ostrowie

07/09/2012 10:36  |  Dawid Bilski
Sportowy weekend w Ostrowie

Impreza jakiej w Ostrowie jeszcze nie było wysuwa się na czoło proponowanych przez nas wydarzeń sportowych zaplanowanych na drugi weekend września.


Chodzi mianowicie o Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sumo Poland Open.Specjalne "dojo" do walk ustawione zostanie na ostrowskim rynku przed wejściem do Ratusza.
Spodziewanych jest około 150 uczestników - zarówno mężczyzn i kobiet z Rosji, Azerbejdżanu, Estonii, Ukrainy, Niemiec, Węgier oraz oczywiście Polski. Walki eliminacyjne rozpoczną się o godzinie 14, a finały w poszczególnych kategoriach wagowych zaplanowano od godziny 18.


Już od wczesnych godzin porannych w sobotę rozgrywany będzie Otwarty Turniej Piłkarski Orlik Cup Rad Osiedli 2012. Ten odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1. Początek o godzinie 9.00.


Sobotnie popołudnie to natomiast futbol w najwyższym trzecioligowym wydaniu. O godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim zabrzmi pierwszy gwizdek spotkania Ostrovii 1909 z Cuiavią Inowrocław.

W niedziel o godzinie 11.00 w ramach rozgrywek IV ligi grupy południowej Centra Ostrów na boisku przy ulicy Kusocińskiego zmierzy się z Olimpią Koło.


Gdyby komuś sportu w weekend było za mało to mamy także zaproszenie na poniedziałek. O godzinie 17.30 na torze Stadionu Miejskiego po dłuższej przerwie zaplanowane są zawody żużlowe. Rozegrana zostanie runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski.