1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. W obiektywie
  4. Foto
  5. Tak wypoczywa Ostrów

Tak wypoczywa Ostrów

18/08/2012 14:43
Tak wypoczywa Ostrów
fot. Wojciech Tarchalski Wielu mieszkańców naszego miasta korzysta z uroków zalewu

Gdy tylko termometry zaczynają wskazywać temperaturę zbliżającą się do 30 stopni celsjusza, Piaski – Szczygliczka wypełniają się plażowiczami spragnionymi słońca i wypoczynku na łonie natury.


Nad ostrowskim zalewem atrakcje znajdą się dla wszystkich. Plac zabaw i kucyki dla najmłodszych, park linowy i sporty wodne dla nieco starszych czy też siatkówka plażowa i sporty rakietowe dla młodzieży. Dorośli wybierają często po prostu spacer, przejażdżkę na rowerze lub zaszywają się gdzieś w mało uczęszczanym i spokojniejszym miejscu.


Wszystko to pokazuje, że dobrym pomysłem była rozbudowa kompleksu jakim jest ośrodek Piaski – Szczygliczka. Powiększona do 600 metrów plaża, przebieralnie czy strzeżone kąpielisko sprawiają, że teren ten jest atrakcyjnym miejscem do spędzenia wolnego czasu dla ostrowian jak i mieszkańców okolicznych miejscowości.


Powodzeniem cieszy się wypożyczalnia sprzętu wodnego, w której wypożyczyć można m.in.: kajaki, rowery wodne, łodzie. Dzieci najczęściej korzystają z kuli do chodzenia po wodzie, a starsi z największej atrakcji jaką są przejażdżki motorówką oraz bananem.


Posiłki oraz napoje zapewniają sezonowe bary, a imprezy plenerowe mogą być organizowane pod specjalnymi namiotami imprezowymi, które pojawiły się na terenie po byłej „Zielonej Lagunie”.


Warto także dodać, że dla zapewnienia bezpieczeństwa zainwestowano także w monitoring terenu, a w ośrodku i na plaży można korzystać z darmowego internetu.


Parking przygotowany dla samochodów kosztuje co prawda 5 złotych, ale i tak jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż mandat, na który narażają się pakujący w niedozwolonym miejscu. Jak się przekonaliśmy ostrowscy policjanci patrolujący okolicę dbają o zachowanie porządku.


Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Galeria

  • Tak wypoczywa Ostrów
    53 zdjęć Tak wypoczywa Ostrów Tak wypoczywa Ostrów Tak wypoczywa Ostrów Tak wypoczywa Ostrów Tak wypoczywa Ostrów
    +