1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sumo na ostrowskim rynku

Sumo na ostrowskim rynku

11/08/2012 00:17
Sumo na ostrowskim rynku
Sumo na ostrowskim rynku

8 września 2012 plac przed ostrowskim ratuszem będzie miejscem walk zawodników podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sumo POLAND OPEN.


- Poland Open to najpoważniejsza impreza w kraju i jedna z największych na świecie. O niej mówią potem wszystkie ogólnokrajowe stacje telewizyjne. Mam nadzieję, że przełoży się to również na zainteresowanie tymi zawodami przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, bo jest to sport o niezwykle prostych zasadach, i na dodatek widowiskowy – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo, organizator mistrzostw.


W Ostrowie Wielkopolskim poza polskimi sumitami spodziewani są zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Węgier czy Estonii. Na macie, czyli dohjo walczyć będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety.


- Pewnie wielu powie, że jest to w Polsce niszowy sport. Nasi sumici w tej dyscyplinie notują największe laury. Organizacja takiej imprezy w Ostrowie Wielkopolskim to będzie duża promocja dla naszego miasta. Miałem już okazję być na kilku zawodach sumo i jest to sport, który powinien zaciekawić ostrowian. Poza tym wszyscy wiemy ile kosztuje minuta programu na antenie ogólnopolskiej stacji. My tutaj liczymy na szeroką promocję poprzez to wydarzenie – podkreślił prezydent Jarosław Urbaniak.


Poland Open na ostrowskim rynku w sobotę 8 września 2012 od godziny 16.00 do 20.00. Patronat nad imprezą sprawuje Wojewoda Wielkopolski.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim