1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. W obiektywie
  4. Foto
  5. OCKnij się Taniec na Rynku

OCKnij się Taniec na Rynku

03/08/2012 20:33
OCKnij się Taniec na Rynku
fot. Jan Jędrzejak OCKnij się Taniec

Popping, capoeira, jive, zumba... Dziś na ostrowskim rynku o godzinie 17:00 oficjalnie rozpoczął się cykl spotkań tanecznych, które odbywać się będą w każdy piątek sierpnia. Projekt adresowany do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, w dowolnym wieku. Obejmuje cykliczne zajęcia taneczne i ćwiczenia rytmiczne, przygotowanie grupowych układów tanecznych pod kierunkiem doświadczonych instruktorów tańca, ruch przy muzyce, wspólna zabawa, radość wspólnego tworzenia.


Widzowie na początku zobaczyli popping w wykonaniu True School. Popping to taniec będący mieszanką stylów tańca funk oraz tańca ulicznego. Polega na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni dając w rezultacie charakterystyczne szybkie ruchy i drgania całego ciała. Następnie, tradycyjnie już wspólnie z instruktorami tańca ostrowianie zatańczyli zumbe.


Gwiazdą dzisiejszego spotkania był Brazylijczyk, uprawiający capoeire od ok. 20 lat. Capoeira wywodzi się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej. Jest to sztuka walki wzbogacona o elementy rytmiczne, akrobatyczne i skupiająca się na kopnięciach. Wszystkie te elementy w rezultacie dają niezwykłą płynność, ale i nieprzewidywalność ruchów.


Całość spotkania prowadziła instruktorka tańca Sylwia Niełacna. Zapraszamy serdecznie na następne spotkanie już w przyszły piątek na ostrowski rynek!

Galeria

  • OCKnij się Taniec na Rynku
    34 zdjęć OCKnij się Taniec na RynkuOCKnij się Taniec na RynkuOCKnij się Taniec na RynkuOCKnij się Taniec na RynkuOCKnij się Taniec na Rynku
    +