1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Kolejowa przy filarach dwukierunkowa

Kolejowa przy filarach dwukierunkowa

25/07/2012 18:34
Kolejowa przy filarach dwukierunkowa
fot. Biuro Prasowe UM Kolejowa dwukierunkowa

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim zakończył remont ulicy Kolejowej na odcinku od Partyzanckiej do ul. Wrocławskiej. Została tam położona nowa nawierzchnia asfaltowa. Co ważne, ruch na tym odcinku ulicy jest dwukierunkowy.


Do tej pory ulica Kolejowa na odcinku od ul. Partyzanckiej do Wrocławskiej była drogą jednokierunkową. Kierowcy mogli wjeżdżać w Kolejową z Wiosny Ludów i dalej jechać ulicą 23 Stycznia. Natomiast jadąc od strony Partyzanckiej nie można było skręcić w prawo w Kolejową, a następnie w ulicę Wrocławską.


- Pomysł pojawił się m.in. na Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej. Analizowaliśmy możliwości zmiany, pozytywnie przychylił się do nich Prezydent Jarosław Urbaniak i stąd ruch odcinku remontowanej ulicy jest już dwukierunkowy. Pierwsze reakcje kierowców sa bardzo pozytywne – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.


Miejski Zarząd Dróg poszerzył także chodnik, który przy budynku dawnego banku PKO był bardzo wąski. Droga jest dwukierunkowa jednak kosztem miejsc parkingowych. Samochody można zostawiać na ul. Kolejowej ale tylko wzdłuż filar.
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Galeria

  • Kolejowa przy filarach dwukierunkowa
    2 zdjęć Kolejowa przy filarach dwukierunkowa
    +