1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. W sierpniu na Piaskach kino na plaży

W sierpniu na Piaskach kino na plaży

25/07/2012 18:06
W sierpniu na Piaskach kino na plaży
Kino na Piaskach

W sierpniu rusza ostrowskie Kino na Plaży w ramach akcji Ostrowskiego Centrum Kultury PARKowanie z Muzą. 4, 11, 18 i 25 sierpnia 2012 o godzinie 21.00 na Piaskach wyświetlane będą filmy na plaży.


- Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę obejrzeć film pod gołym niebem nad zalew Piaski – Szczygliczka w sobotę 4 sierpnia 2011 roku. Wstęp wolny – zachęca Ewa Matecka, dyrektor OCK.


- W czasie seansów zaplecze gastronomiczne będzie czynne. Zainteresowani mogą zabrać ze sobą koce, ponieważ z doświadczenia wiemy, że część osób lubi oglądać filmy leżąc na piasku – mówi Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.
Kalendarium wyświetlanych filmów na Piaskach:


04.08.2012 – „Pozdrowienia z Paryża”


„Pozdrowienia z Paryża” to francuski film akcji z 2010 roku. Film to historia młodego pracownika amerykańskiej ambasady w Paryżu – Richarda Stevensa, któremu na czas niebezpiecznej misji został przydzielony partner Charlie Wax - amerykański agent tajnych służb. Nie jest on jednak wymarzonym partnerem Richarda, bo nie tylko traktuje go jako szofera, ale stosuje całkowicie odmienne metody pracy - Charlie to łysy i napakowany agent, który nie uznaje kompromisów i nie wie co to litość. Panowie muszą jednak współpracować, inaczej grozi im śmierć.11.08.2012 – „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”


W role główne wcielą się: Venessa Paradis (Juliette) oraz Romain Duris (Alex). Alex to przystojny uwodziciel, świadczący płatne usługi polegające na rozbijaniu nieudanych par. Na zlecenie pomaga w ten sposób wszystkim rodzajom kobiet: matkom, siostrom, córkom, przyjaciółkom. Jego cel to otwarcie ich oczu, metoda - uwodzenie. Pewnego dnia Alex zostaje wynajęty przez bogatego mężczyznę, który nie chce dopuścić do ślubu córki. Kłopot jednak w tym, że główny bohater będzie miał tylko tydzień, aby odwieść od zamążpójścia zakochaną dziewczynę.18.08.2012 - "Listy do Julii"


"Listy do Julii" to amerykański romans, który z pewnością niejednemu i niejednej z Was jest już znany. Film to historia młodej Amerykanki, która po przyjeździe do domu słynnej kochanki Julii Kapuletti z "Romea i Julii" w Veronie przyłącza się do grupy ochotników, którzy odpisują na listy z zpytaniem o miłosne porady. Odpowiadając na pewien list wysłany w 1951 roku, dziewczyna inspiruje jego autorkę do podróży do Włoch w poszukiwaniu dawno zaginionej miłości i zapoczątkowuje łańcuch wydarzeń, dzięki którym zupełnie niespodziewane uczucie zawita w ich życiu.25.08.2012 – „Dykrator”


„Dyktator” z 1940 roku to amerykańska komedia wojenna, gdzie rolę główną gra Charlie Chaplin, czyli rządzący Tomanią dyktator Hynkel, przygotowujący wraz ze swoim sojusznikiem Napalonim inwazję na sąsiedni kraj Austerlich.Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim