1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Urząd przyjazny interesantom

Urząd przyjazny interesantom

18/07/2012 11:26
Urząd przyjazny interesantom
certyfikat: Urząd Przyjazny

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie otrzymał certyfikat „Urząd Przyjazny’’. To pierwszy w Wielkopolsce urząd pracy, który poddał się tej ocenie, a dokument ma się przyczynić do jeszcze sprawniejszej obsługi klientów.


Wręczenie certyfikatu odbyło się 13 lipca 2012 r. w siedzibie PUP w obecności pracowników oraz Starosty Ostrowskiego.


- Ten certyfikat zobowiązuje. Kiedy o tym fakcie zacznie się mówić w mediach to informacje odbierać będą mieszkańcy. Ci którzy wejdą załatwić coś w PUP postawią wam jeszcze wyżej poprzeczkę. Będą od razu po swojemu oceniać i komentować otrzymany dokument. Dlatego gratulując i dziękując zwracam wam uwagę na to, że przyjmując logo „Przyjazny Urząd” bierzecie dodatkowe zobowiązania - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski. Zwrócił także uwagę na to, że szansą sprostania wymaganiom jest m.in. chęć dzielenia się dobrymi praktykami w codziennej pracy, szczególnie pomiędzy pracownikami doświadczonymi a młodymi stażem.


Przyznanie certyfikatu poprzedziło wykonanie szczegółowego audytu w PUP-ie, a ślad za nim przeprowadzone zostały szkolenia.


- Audyt pokazał nam słabe i mocne strony urzędu. Słabsze obszary od razu staraliśmy się zmienić poprzez przeprowadzenie szkoleń. Certyfikat otrzymaliśmy na rok i mamy świadomość, że musimy cały czas pracować nad ulepszaniem obsługi. Zdajemy sobie sprawę, że mając ok. 6 tys. zarejestrowanych bezrobotnych zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, ale robimy wszystko, aby takich osób było jak najmniej – mówi Hanna Pawlak Kornacka dyrektor PUP w Ostrowie Wielkopolskim.


Jakość obsługi weryfikowano różnymi metodami. W urzędzie pojawił się m.in. „tajemniczy klient’’ osoba, która wcieliła się w bezrobotnego i chciała zapisać się na staż sprawdzając w ten sposób obsługę, bo jak podkreślał przedstawiciel właśnie na ten aspekt pracy zwracają szczególną uwagę.


– W ocenie poszczególnych urzędów jesteśmy bardzo skoncentrowani na przyjazności urzędu. Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej i to jest najważniejsza idea naszego programu. Pracownicy ostrowskiego PUP wykonali kawał dobrej roboty, ale jest jeszcze sporo przed wami w obszarach deficytowych wskazaliśmy właśnie poziom obsługi. Nie znaczy to, że tu w Ostrowie dzieje się coś złego, taka jest też specyfika wszystkich PUP-ów. Na pewno jednym z obszarów wymagających poprawy jest wizerunek urzędu. PUP-y wykonują świetną pracę, ale nie wszyscy się o tym wiedzą. Dlatego m.in. staramy się podnieść identyfikacje pracowników ze swoją firmą – powiedział Radosław Rybak dyrektor zarządzający z firmy bit Polska, przeprowadzającej audyt.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, Janusz Grzesiak

Galeria

  • Urząd przyjazny interesantom
    1 zdjęć
    +