4. Koszykówka
  5. Niespodzianka w Ostrowie! Czwarta z rzędu wygrana Tauron GTK

Niespodzianka w Ostrowie! Czwarta z rzędu wygrana Tauron GTK

25/11/2023 23:05
Spora niespodzianka w sobotnim meczu ORLEN Basket Ligi w Ostrowie Wielkopolskim! Tauron GTK pokonało Arged BM Stal 96:89. To czwarta z rzędu wygrana gliwiczan.

Spotkanie od początku było wyrównane, chociaż po trafieniach Josha Price’a goście potrafili wychodzić na prowadzenie. Starali się to zmieniać głównie Damian Kulig i David Brembly, ale Tauron GTK trafiał też trójki (Martins Laksa, Kadre Gray). W końcówce tej części gry świetnie prezentował się jednak Aigars Skele, więc dzięki niemu po 10 minutach było 23:22. Dzięki rzutom wolnym Koby’ego McEwena gliwiczanie uciekali nawet na pięć punktów w drugiej kwarcie. Nemanja Djurisić oraz Arunas Mikalauskas brali się za odrabianie strat. Tę część meczu Arged BM Stal zakończyła świetną serią 9:0 i po akcji duetu Skele - Kulig po pierwszej połowie było 50:38.

W trzeciej kwarcie znowu aktywny był Josh Price, a po trafieniu Kadre Graya drużyna trenera Pawła Turkiewicza zbliżyła się na siedem punktów. To nie był koniec dobrej ofensywy przyjezdnych! Po wsadzie Macieja Bendera przegrywali zaledwie punktem! Ostatecznie dzięki rzutom wolnym Aigarsa Skele po 30 minutach było tylko 66:63. W kolejnej części gry po rzutach z dystansu Graya i Hendersona Tauron GTK wychodziło na prowadzenie. Spotkanie do samego końca było niezwykle zacięte, chociaż trzeba podkreślić, że to ekipa trenera Andrzeja Urbana musiała gonić wynik. Rywale na to nie pozwolili! W końcówce niezwykle ważnymi zawodnikami byli ponownie Gray oraz Henderson i to Tauron GTK cieszyło się ze zwycięstwa 96:89.

Najlepszym strzelcem gości był Josh Price z 27 punktami i 7 zbiórkami. Po 18 punktów dla gospodarzy rzucili Arunas Mikalauskas oraz David Brembly.