1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Emocjonująca końcówka w Ostrowie Wielkopolskim dla Trefla

Emocjonująca końcówka w Ostrowie Wielkopolskim dla Trefla

05/11/2023 17:21
Emocjonująca końcówka w Ostrowie Wielkopolskim dla Trefla
Trefl Sopot po pełnej emocji końcówce pokonał na wyjeździe Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 71:70 w sobotnim spotkaniu ORLEN Basket Ligi. 

Sopocianie lepiej weszli w mecz, mogąc liczyć na kolejne trafienia Jarosława Zyskowskiego. Ostrowianie ciągle byli bardzo blisko, a do remisu doprowadził Damian Kulig. Później przewagę gospodarzom dawał nawet David Brembly. Auston Barnes zaskakiwał jednak rzutami z dystansu, a dzięki trafieniu Szymona Tomczaka po 10 minutach było 19:25. W drugiej kwarcie Trefl utrzymywał przewagę, co było możliwe dzięki zagraniom Barnesa i Van Vlieta. Po kontrze wykończonej przez Jakub Musiała różnica wynosiła już 11 punktów. Straty starali się zmniejszać chociażby Brembly i Kulig, ale aktywni byli też Witliński i Zyskowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 32:43.


W trzeciej kwarcie w zespole trenera Andrzeja Urbana ponownie bardzo aktywny był Kulig, ale jego akcje nie wystarczały do efektywnego odrabiania strat. W ważnych momentach reagowali rzutami z dystansu chociażby Jarosław Zyskowski i Auston Barnes. Przyjezdni cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach było 51:60. W kolejnej części spotkania zespół trenera Andrzeja Urbana nie zamierzał się poddawać. Po kolejnych trafieniach Ojarsa Silinsa i Nemanji Djurisicia gospodarze zbliżyli się na trzy punkty. To nie był koniec! Na 30 sekund przed końcem do remisu doprowadził zawodnik z Czarnogóry. Następnie skutecznymi akcjami wymienili się Zyskowski oraz Kulig. Faulowany Varadi wykorzystał jeden rzut wolny, drugi specjalnie przestrzelił, a ostrowianie mieli tylko dwie sekundy na reakcję. Rzut Djurisicia przez całe boisko nie trafił do kosza, a to oznaczało zwycięstwo Trefla 71:70.


Najlepszym strzelcem gości był Jarosław Zyskowski z 16 punktami i 5 zbiórkami. Damian Kulig zdobył dla gospodarzy 21 punktów i 7 zbiórek.
plk.pl