1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. BM Stal zatrzymała Legię

BM Stal zatrzymała Legię

29/04/2023 00:04
BM Stal zatrzymała Legię
W piątkowym hicie Energa Basket Ligi BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrała z ostatnio świetnie prezentującą się Legią Warszawa 90:87. 
  • BM Stal zatrzymała Legię
    24 zdjęć BM Stal zatrzymała LegięBM Stal zatrzymała LegięBM Stal zatrzymała LegięBM Stal zatrzymała Legię
    +

Aric Holman od początku był niezwykle aktywny i po jego rzutach przyjezdni byli lepsi o cztery punkty. Później trójkami wymieniali się Michał Michalak i Travis Leslie, ale to działało na korzyść ekipy z Warszawy. Jednak następne podobne trafienie Damiana Kulig zbliżało gospodarzy na zaledwie punkt! Mimo tego po kolejnych akcjach duetu Vinales - Holman po 10 minutach było 22:29. Za odrabianie strat w drugiej kwarcie wziął się Michalak - po jego rzutach wolnych był już remis! Przewagę ostrowianom dawał z kolei trójką Aigars Skele. Vinales wraz z Wyką starali się na to reagować, ale równie skuteczni byli także Jakub Garbacz i Nemanja Djurisić. Dzięki nim BM Stal była już lepsza o dziewięć punktów! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:42.


W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana był skoncentrowany na utrzymywaniu przewagi. Goście krok po kroku zbliżali się, a po efektownym wsadzie Arica Holmana przegrywali już tylko dwoma punktami. Prowadzenie ciągle zapewniał jednak Nemanja Djurisić, a po trójce Michała Michalaka różnica wynosiła już siedem punktów. Po 30 minutach było 67:60. Skele i Djurisić w kolejnej części gry sprawiali, że to ostrowianie nadal byli w korzystnej sytuacji. Po kolejnej akcji tego pierwszego mieli aż 11 punktów przewagi. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego nie poddawała się i walczyła o lepszy wynik do samego końca. Po trójce Travisa Lesliego zbliżyła się na zaledwie trzy punkty. W końcówce kluczową akcję wykończył jednak Skele, a BM Stal zwyciężyła ostatecznie 90:87.


Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michał Michalak z 22 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Po 20 punktów dla gości rzucili Kyle Vinales i Travis Leslie.plk.pl