1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Ostrów bez podatku od psa

Ostrów bez podatku od psa

26/01/2023 14:21
Ostrów bez podatku od psa
Miasto Ostrów Wielkopolski nie pobiera podatku od mieszkańców za posiadanie psa! W związku z pojawiającymi się pytaniami informujemy, że ostrowianie zostali zwolnieni z podatku za posiadanie psa w 2018 roku.

Wcześniej właściciele psów w Ostrowie Wielkopolskim byli zobowiązani płacić rocznie 54 złote rocznie za posiadanie psa. Z tej opłaty zwolnieni byli tylko ci ostrowianie, którzy adoptowali zwierzaka z Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Na wniosek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, Rada Miejska w 2017 roku zwolniła mieszkańców z podatku zaposiadanie psa. Od 2018 roku mieszkańcy nie płacą podatku od posiadania zwierzęcia bez względu na to czy został on adoptowany, czy nie.

- Osoby, które posiadają zwierzęta często traktują swojego pupila jak członka rodziny i opiekują się nim, co również wiąże się z kosztami. Jako miasto nie nakładamy od 2018 roku dodatkowych opłat na właścicieli psów - przypomina Beata Klimek, prezydent Ostrów Wielkopolski.
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim