1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Emocje w końcówce! BM Stal pokonała Anwil

Emocje w końcówce! BM Stal pokonała Anwil

08/01/2023 21:01
Emocje w końcówce! BM Stal pokonała Anwil
Co za emocje w końcówce meczu Energa Basket Ligi w Ostrowie Wielkopolskim! Ostatecznie BM Stal pokonała Anwil Włocławek 71:68. 

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, ale Luke Petrasek sprawiał, że to włocławianie jako pierwsi zdobywali czteropunktową przewagę. Gospodarze odpowiadali trafieniami Adonisa Thomasa oraz Damiana Kuliga, ale szybko swoje akcje kończył też Lee Moore. Ostatecznie po rzutach wolnych Petraska po 10 minutach było 14:22. Druga kwarta rozkręcała się bardzo długo, a przyjezdni swoje pierwsze punkty zdobyli po ponad czterech minutach. BM Stal to wykorzystała i w końcu po zagraniu Aigarsa Skele mieliśmy remis! Po chwili przewagę dawał Ojars Silins, a włocławianie zatrzymali się całkowicie w ataku. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:28.


Trzecią kwartę zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczął od małej serii 6:0 i dzięki kolejnej akcji Luke’a Petraska wychodził na prowadzenie. BM Stal odpowiedziała na to serią 10:0 w wykonaniu Jakuba Garbacza! Od tego momentu ostrowianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie - po zagraniu Nemanji Djurisicia różnica wzrosła do 11 punktów. Po 30 minutach było 51:39. W kolejnej części meczu to ekipa trenera Andrzeja Urbana kontrolowała wydarzenia na parkiecie - wykorzystywała przede wszystkim swoje szanse na linii rzutów wolnych i dobrą grę Skele. Później jednak na ofensywny zryw zdecydował się Lee Moore, a po trafieniach Nowakowskiego i Słupińskiego włocławianie zbliżyli się na cztery punkty! To nie był koniec, bo po rzucie Phila Greene’a przyjezdni przegrywali już tylko dwoma punktami. W końcówce ważny wsad wykonał Garbacz, a później na linii rzutów wolnych skuteczny był Kulig. Ostatecznie BM Stal zwyciężyła 71:68.


Najlepszym graczem gospodarzy był Jakub Garbacz z 19 punktami i 2 asystami. Lee Moore zdobył dla gości 18 punktów i 9 asyst.


plk.pl