1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Klucze wręczone

Klucze wręczone

28/07/2022 23:37
Klucze wręczone
Kolejni ostrowianie zamieszkają przy ulicy Klasztornej. Wręczyliśmy klucze do nowych mieszkań 32 rodzinom! Wprowadzą się do dwóch nowych blokach w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu “Dla Systematycznych”.
- Przy ulicy Klasztornej stoi teraz młode i piękne osiedle. To dziewięć bloków i 165 mieszkań, które powstały w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu „Dla Systematycznych”. Kochani Moi, niech Wam się dobrze mieszka! Nasz program "Dla Systematycznych" ma być szansą na własne cztery kąty dla ostrowskich rodzin. Po latach program nadal cieszy się dużą popularnością, a więc działamy dalej i po otwarciu nowych bloków już mogę zapowiedzieć, że będziemy go kontynuować - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. W każdym z dwóch nowych bloków znajduje się 16 mieszkań. To lokale 1,2 i 3 pokojowe. Dwa z mieszkań to mieszkania dostosowane do osób z niepełnosprawnością. Mieszkania mają balkony i przynależne piwnice. Nowe budynki to jednak nie wszystko. Stawiając bloki pamiętamy również infrastrukturze towarzyszącej, która może zdecydowanie ułatwiać życie, a więc wózkowniach i rowerowniach, parkingach, ale i miejsc zabaw dla najmłodszych. – Oddajemy 2 bloki wybudowane w systemie „dla systematycznych”, każdy po 16 mieszkań, czyli razem 32 mieszkania. Trzeba przyznać, że nie był to łatwy czas na budowę. Oprócz normalnych problemów technicznych doszły do tego kłopoty związane z galopującą inflacją, pandemią i nawet wojną, co odbiło się z kolei na problemach z materiałami i ludźmi. Wykonawca, którym była firma Nat-bud, stanął jednak na wysokości zadania i inwestycja została zakończona powodzeniem – mówi Maciej Zuchowski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim.
To jest już ósmy i dziewiąty blok wybudowany w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu „Dla Systematycznych” na osiedlu przy ulicy Klasztornej. Znajduje się w nich 165 mieszkań. – Program „dla systematycznych” realizowany przez MZGM w ramach Grupy Kapitałowej CRK jest skierowany przede wszystkim do ludzi młodych, do 40. roku życia. Młode małżeństwa mogą dzięki niemu w bezpieczny dla swoich finansów sposób rozpocząć własną drogę, we własnym mieszkaniu – mówi prezes Marek Karolczak, prezes Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Program polega na tym, że na posiadanie własnego mieszkania nie trzeba zaciągać kredytu bankowego. Lokatorzy płacą oczywiście czynsz oraz tzw. ratę wykupu, dzięki czemu po 30 latach stają się właścicielami lokalu.
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim