1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Żużel
  5. Tłumy ostrowian na Pikniku Żużlowym

Tłumy ostrowian na Pikniku Żużlowym

14/06/2022 17:59
Tłumy ostrowian na Pikniku Żużlowym
Po raz pierwszy na ostrowskim Rynku zorganizowano Piknik Żużlowy. Na fanów czarnego sportu czekało mnóstwo atrakcji - największą była możliwość wspólnego zdjęcia z zawodnikami TŻ Ostrovia, Tomaszem Gapińskim i Jakubem Pocztą. Każdy mógł też zdobyć upragniony autograf na wcześniej wydrukowanym zdjęciu. Wśród gości obecny był m.in.: Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia oraz główny pomysłodawca pikniku, radny miejski Arkadiusz Sodkiewicz.

- Ogromnie się cieszę, że tak wielu ostrowian przyszło na Rynek. Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Był mini tor żużlowy, po którym najmłodsi ścigali się na rowerkach biegowych, było malowanie twarzy, wata cukrowa, konkursy z nagrodami. Wszystkie atrakcje były bezpłatne – mówi Arkadiusz Sodkiewcz, radny miejski.

Piknik żużlowy to zwycięskie zadanie Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wydarzenie wygrało w ramach małego zadania rewitalizacyjnego. Na jego organizację przeznaczono 15 tysięcy złotych.

Tymczasem do 30 czerwca trwa nabór wniosków do 8. edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W puli jest 1 milion złotych.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim