1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Fatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo Słupskowi

Fatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo Słupskowi

16/01/2022 21:43
Fatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo Słupskowi
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk przez cały mecz musieli gonić wynik, ale w samej końcówce trafienie Beau Beecha dało im zwycięstwo nad mistrzami Energa Basket Ligi - Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski 83:82!

Gospodarze rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie - po rzutach Damiana Kuliga było już 10:0! Tę serię po chwili przerwał efektownym wsadem Marcus Lewis. Słupszczanie potrafili nawiązać rywalizację, ale to Arged BM Stal miała inicjatywę w ataku. Po trójce Bartosza Jankowskiego goście przegrywali jednak tylko dwoma punktami. Późniejsze świetne akcje Jakuba Garbacza i Denzela Anderssona sprawiały, że po 10 minutach było 25:15. W drugiej kwarcie obie drużyny nie grały już tak ofensywnie, a dzięki rzutom Klassena i Lewisa Grupa Sierleccy Czarni ciągle byli w grze. Ostrowianie nie pozwalali jednak na zbyt dużo i powoli zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie jednak ponownie Lewis zbliżył przyjezdnych do stanu 40:30 po pierwszej połowie.

  • Fatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo Słupskowi
    16 zdjęć Fatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo SłupskowiFatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo SłupskowiFatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo SłupskowiFatalny finisz Stalówki, która oddała zwycięstwo Słupskowi
    +

W trzeciej kwarcie ponownie niezwykle aktywny był Damian Kulig i dzięki niemu ekipa trenera Igora Milicicia powiększała przewagę. Zespół ze Słupska nie chciał pozwolić na wiele więcej, a mógł liczyć przede wszystkim na Marcusa Lewisa. Po późniejszych akcjach Jakuba Musiała przegrywał tylko trzema punktami! Po 30 minutach było zaledwie 62:58. W kolejnej części meczu James Florence ponownie powiększał przewagę gospodarzy i dawał swojej drużynie trochę spokoju. Jak się okazało - tylko na chwilę. Kolejne zagrania Garretta, Younga i Lewisa sprawiły, że Grupa Sierleccy Czarni zbliżyli się na punkt! Końcówka była szalona! W kluczowym momencie przechwyt i punkty zanotował Beau Beech, a mistrzowie nie byli w stanie już na to zareagować! To było pierwsze prowadzenie tej ekipy w całym meczu! Ostatecznie słupszczanie zwyciężyli 83:82.


Najlepszym graczem gości był Marcus Lewis z 22 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Damian Kulig - zdobył 18 punktów i 5 zbiórek.
plk.pl