4. Koszykówka
  5. Stalówka wygrała z Asseco Arką

Stalówka wygrała z Asseco Arką

16/12/2021 22:51
Arged BM Stal Ostrów Wlkp., pokonała przed własną publicznością Asseco Arkę Gdynia 98:75.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a po zagraniach Bartłomieja Wołoszyna to Asseco Arka wychodziła na prowadzenie. Po akcji Jacobi Boykinsa uciekała nawet na pięć punktów. Michael Young i James Palmer starali się zmniejszać różnicę, ale po 10 minutach to gdynianie byli lepsi - 20:18. Dominik Wilczek i Filip Dylewicz w drugiej kwarcie sprawiali, że drużyna trenera Milosa Mitrovicia prowadziła sześcioma punktami. Nawet mimo kolejnych trafień Younga i bloków Anderssona, Arged BM Stal nie potrafiła długo doprowadzić chociażby do remisu. Dopiero później udało się to Treyowi Drechselowi. Zagranie Jamesa Florence’a z końcową syreną ustawiło wynik po pierwszej połowie na 43:41.

• Stalówka wygrała z Asseco Arką
    30 zdjęć Stalówka wygrała z Asseco ArkąStalówka wygrała z Asseco ArkąStalówka wygrała z Asseco ArkąStalówka wygrała z Asseco Arką
    +

W trzeciej kwarcie mecz nadal był wyrównany. Na kolejne akcje Palmera i Drechsela odpowiadali Boykins oraz Musić. Dopiero po późniejszej kolejnej trójce Drechsela ostrowianie zdobyli siedem punktów przewagi. Dość szybko rosła różnica - nawet do 12 punktów, a świetny był także Young. Asseco Arka w tej części spotkania nie była w stanie dotrzymać kroku rywalom. Po zagraniu Palmera po 30 minutach było 69:57. Wilczek i Wołoszyn w kolejnej kwarcie walczyli o lepszy wynik. Szybko odpowiadał na to jednak Young, a po trójce Mokrosa zespół trenera Igora Milicicia miał aż 17 punktów przewagi. Tego przyjezdni nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie Arged BM Slam wygrała 98:75.

Najlepszym graczem gospodarzy był James Palmer z 29 punktami i 3 zbiórkami. Dla gości 16 punktów rzucił Filip Dylewicz.