1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Arged BM Stal Ostrów pewnie wygrywa w Dąbrowie Górniczej

Arged BM Stal Ostrów pewnie wygrywa w Dąbrowie Górniczej

09/10/2021 23:29
Arged BM Stal Ostrów pewnie wygrywa w Dąbrowie Górniczej
fot. Andrzej Romański / Energa Basket Liga
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski pewnie pokonała na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 112:96 w sobotnim meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi. Goście w całym spotkaniu trafili aż 20 trójek - to nowy rekord sezonu.

Od początku spotkania bardzo aktywni byli James Palmer oraz Michael Young - dzięki nim Arged BM Stal prowadziła sześcioma punktami. Josip Sobin oraz Milivoje Mijović sprawiali, że MKS ciągle był w grze, ale jednocześnie nie wystarczało to do odrabiania strat. Po trójce Denzela Anderssona było już 10 punktów różnicy. Ostatecznie po 10 minutach było aż 26:39! W drugiej kwarcie dąbrowianie starali się walczyć - po trójkach Michaela Lewisa i Adama Brenka zbliżyli się na dziewięć punktów. Palmer oraz Young nie pozwalali na wiele więcej, a dzięki późniejszej akcji Anderssona zespół trenera Igora Milicicia miał już 18 punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:62.


Kolejna część meczu była trochę bardziej wyrównana, ale jednocześnie oznaczało to, że ostrowianie utrzymywali swoje bezpieczne prowadzenie. Było to możliwe dzięki kolejnym trójkom Simmonsa, Palmera i Younga. Dzięki trafieniu Damiana Kuliga po 30 minutach było 69:90. Ostatnia część meczu już niczego nie mogła zmienić - Arged BM Stal całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Nawet kilka skutecznych akcji z rzędu w wykonaniu Filipa Małgorzaciaka nie mogło tego zmienić. “Setkę” przekroczył Damian Kulig, a zwycięstwo przyjezdnych nie było zagrożone. Ostatecznie ostrowianie wygrali 112:96.


Najlepszym zawodnikiem gości był Damian Kulig z 20 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Filip Małgorzaciak 18 punktami.
plk.pl