1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Arged BM Stal Ostrów Ostrów Wlkp. pokonała Enea Abramczyk Astorie Bydgoszcz

Arged BM Stal Ostrów Ostrów Wlkp. pokonała Enea Abramczyk Astorie Bydgoszcz

16/09/2021 13:38

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz walczyła przez cały mecz w Ostrowie Wielkopolskim, ale ostatecznie to Arged BM Stal wygrała 83:73 w zaległym spotkaniu pierwszej kolejki Energa Basket Ligi.

Goście bardzo odważnie weszli w to spotkanie i po trafieniach Klavsa Cavarsa oraz Alana Herndona prowadzili 11:5. Ostrowianie odpowiedzieli na to serią 9:0 - trójki Jamesa Florence’a oraz Denzela Anderssona dały przewagę. Drużyna trenera Artura Gronka ciągle była blisko, ale rzuty wolne Florence’a ustawiły wynik po 10 minutach na 20:17. W drugiej kwarcie nie do zatrzymania był wcześniej wspomniany Florence, a przewaga gospodarzy wzrastała do 12 punktów. James Palmer i Michael Young również pomagali w powiększeniu tej różnicy. Enea Abramczyk Astoria w tym fragmencie nie była w stanie dotrzymać kroku przeciwnikom. Po kolejnej akcji Younga pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:32.


Jakub Nizioł od początku trzeciej kwarty starał się powoli zmniejszać straty - po trójce Paula Jorgensena drużyna trenera Artura Gronka zbliżyła się na siedem punktów! Ostatecznie skończyło się na serii 17:0 i zbliżeniu się do stanu 56:51. Przełamał się jednak po chwili Florence, a za chwilę swoją akcję dołożył James Palmer. Kolejna trójka Florence’a sprawiła, że po 30 minutach było 65:53. Enea Abramczyk Astoria w ostatniej części spotkania nie zamierzała ułatwiać życia gospodarzom - po akcji 3+1 Michała Chylińskiego zbliżyła się na cztery punkty! Sytuację uspokoił Damian Kulig przy pomocy… rzutów z dystansu. Kolejne akcje Palmera pozwoliły ekipie trenera Igora Milicicia kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Arged BM Stal zwyciężyła 83:73.


Najlepszym graczem gospodarzy był James Florence z 31 punktami, 2 zbiórkami i 2 przechwytami. 16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dla gości zdobył Dominykas Domarkas.

plk.pl