1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Emocje w końcówce! Arged BMSlam Stal pokonała Legię

Emocje w końcówce! Arged BMSlam Stal pokonała Legię

08/02/2021 17:49

Legia Warszawa do końca walczyła o korzystny wynik, ale to Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. zwyciężyła 89:81 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Mecz od trójki rozpoczął co prawda Jakub Karolak, ale głównie Chris Smith i Jarosław Mokros sprawiali, że Arged BMSlam Stal odpowiadała serią 13:0. Legia miała problemy z przedarciem się przez dobrą i twardą defensywę gospodarzy. Po późniejszej kolejnej akcji Smitha przewaga rosła do 12 punktów. Po 10 minutach było aż 23:10. W drugiej kwarcie różnica punktowa była coraz wyższa - wynosiła nawet 19 punktów po rzutach wolnych Marka Ogdena. W Legii na boisku pojawił się Walerij Lichodiej i trafił nawet swoją firmową “trójkę”, ale to oczywiście było za mało na odrabianie strat. Ostatecznie m.in. dzięki trafieniu Treya Kella pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:28.


W trzeciej kwarcie ciągle świetny był Chris Smith, a dodatkowo swoje akcje dodał Trey Kell. Po późniejszej trójce Jamesa Florence’a prowadzenie ekipy trenera Igora Milicicia wzrosło do 24 punktów. Pojedyncze akcje podkoszowe Earla Watsona oraz Dariusza Wyki niewiele pomagały gościom. M.in. dzięki trafieniu Taureana Greena po 30 minutach było 69:50. W ostatniej części spotkania niewiele się zmieniało. Kolejne trójki Lichodieja oraz akcje Watsona dawały małą nadzieję drużynie z Warszawy, ale tak naprawdę przewaga gospodarzy była bezpieczna. W końcówce Legia zanotowała kolejny zryw, ale było już za mało czasu na zmianę rezultatu. Arged BMSlam Stal zwyciężyła ostatecznie 89:81.


Najlepszym strzelcem gospodarzy był Chris Smith z 20 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. Walerij Lichodiej rzucił dla gości 15 punktów.plk.pl