1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Świetna druga połowa Arged BMSlam Stali i wygrana w Bydgoszczy

Świetna druga połowa Arged BMSlam Stali i wygrana w Bydgoszczy

14/03/2021 17:37

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. była nie do zatrzymania w ataku i ostatecznie pokonała na wyjeździe Enea Astorię Bydgoszcz 109:88 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Mark Ogden oraz Jakub Garbacz byli bardzo aktywni na początku meczu, a ich drużyna miała cztery punkty przewagi. Enea Astoria dzięki zagraniom Jakuba Nizioła później zmieniła sytuację na swoją korzyść, ale tylko na chwilę. Świetnie prezentował się Trey Kell, w dodatku po rzutach wolnych Denzela Anderssona goście uciekali na 10 punktów. Trójka Jakuba Garbacza w ostatniej sekundzie oznaczała wynik 34:24 po 10 minutach. W drugiej kwarcie Nizioł i Gabrić starali się nawiązać rywalizację. Ogden i Kell nie pozwalali jednak na zbyt dużo - swoimi skutecznymi akcjami kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Bydgoszczanie się jednak nie poddawali i w końcówce tej części gry prezentowali się świetnie. Po zagraniu wykończonym przez Adriana Boguckiego po pierwszej połowie przegrywali zaledwie 48:53.


Chris Smith na początku trzeciej kwarty był niezwykle skuteczny, a po jego kolejnej trójce ekipa trenera Igora Milicicia miała już 13 punktów przewagi. Kolejny rzut z dystansu w wykonaniu Jarosława Mokrosa powiększał ją aż do 17 punktów. Corey Sanders starał się na to reagować, ale nie do końca przynosiło to efekty. Trójka Denzela Anderssona w ostatniej sekundzie pozwoliła Arged BMSlam Stali prowadzić po 30 minutach aż 88:66. W kolejnej części spotkania ostrowianie nadal byli bardzo dobrze dysponowani w ofensywie. “Setkę” przekroczył Maciej Kucharek, a Enea Astoria nie była już w stanie wrócić do gry. Ostatecznie przyjezdni cieszyli się z okazałego zwycięstwa 109:88.


Najlepszym strzelcem gości był Denzel Andersson z 20 punktami i 4 zbiórkami. Tomislav Gabrić zdobył dla gospodarzy 23 punkty i 5 asyst.


plk.pl