1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Tenis
  5. Powalczą o kolejnego szlema

Powalczą o kolejnego szlema

22/06/2012 00:08  |  Hubert Błaszczyk
Powalczą o kolejnego szlema
fot. Wojciech Tarchalski

Kolejny turniej tenisowy odbędzie się w nadchodzący weekend w Szczurach. W Ostrowskim Centrum Tenisowym Rafa będzie miał miejsce Wimbledon na Rafie. Do imprezy zgłosiło się 26 zawodników. Zmagania rozpoczną się o godzinie 10:00 w sobotę.


Do zawodów nie zgłosił się dotychczasowy lider po dwóch turniejach, Tomasz Pawlaczyk. Do podostrowskiej miejscowości zdecydował się jednak przyjechać piąty zawodnik klasyfikacji generalnej ATP (Amatorski Tenis Polski). Piotr Jaros, bo o nim mowa pewnie wygrał przed miesiącem zawody w Gołuchowie i również w Szczurach będzie głównym faworytem do końcowego zwycięstwa.


Oprócz Pawlaczyka zagrają wszyscy najwyżej sklasyfikowani zawodnicy w klasyfikacji przejściowej Wielkiego Szlema na Rafie. W pierwszej rundzie szykuje się kilka ciekawych pojedynków. Dariusz Siwik zmierzy się z Bartoszem Uniejewskim, a Karol Płokarz będzie starał się pokonać Grzegorza Bogdajewicza. Emocji nie powinno również zabraknąć w spotkaniu Arkadiusza Dudziaka z Moniką Poprawą.


Imprezą towarzyszącą turniejowi będzie turniej kobiet, który podobnie jak turniej główny rozpocznie się o godzinie 10:00. Do zawodów zgłosiło się niespełna dziesięć pań.


O wynikach imprezy będziemy informować na bieżąco.


Pierwsza runda:
Maciej Przewoźny – Anna Siwik
Piotr Nowak – Maciej Sumiński
Dariusz Siwik – Bartosz Uniejewski (8)
Piotr Piechowiak – Hubert Błaszczyk
Wojciech Michałowicz (7) – Paweł Siwik
Bartosz Poprawa – Rafał Kędziora
Monika Poprawa – Arkadiusz Dudziak
Sławomir Bestian (6) – Tomasz Parfienowicz
Karol Hoffmann – Miłosz Lisiak
Karol Płokarz – Grzegorz Bogdajewicz