1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Co z terenem między ulicami Kościuszki - Wrocławska? Będą konsultacje społeczne z mieszkańcami

Co z terenem między ulicami Kościuszki - Wrocławska? Będą konsultacje społeczne z mieszkańcami

05/03/2021 13:19
Co z terenem między ulicami Kościuszki - Wrocławska? Będą konsultacje społeczne z mieszkańcami
Jak powinien zostać zagospodarowany miejski teren między ulicami Tadeusza Kościuszki i Wrocławską? Odpowiedzi na to pytanie być może udzielą wyniki planowanych konsultacji społecznych z mieszkańcami.

Jest to teren, na którym od strony ulicy Tadeusza Kościuszki znajdują się dwa rzędy blaszanych garaży z bardzo nierówną drogą gruntową po środku. Po prawej stronie, aż do ulicy Wrocławskiej, rozciąga się zadrzewiony pas z wydeptanymi ścieżkami. Dziś ten obszar miasta wygląda na zaniedbany. Często są tutaj podrzucane śmieci. O zagospodarowanie dwóch miejskich działek zabiega radna Milena Kowalska. - Często słyszę od mieszkańców, że od dwudziestu lat jest na to jakiś pomysł, ale nic się nie dzieje. Trudno się nie zgodzić z takimi stwierdzeniami - przyznaje radna.

Obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu drogę łączącą ulice Tadeusza Kościuszki i Wrocławską. - Wielu mieszkańców okolicznych budynków oczekuje jednak zupełnie innego przeznaczenia. Często wskazywane jest zagospodarowanie w części na miejsca parkingowe, a w części na funkcje rekreacyjne z zachowaniem rosnących tu drzew - dodaje radna Milena Kowalska.

Jak teren zostanie zagospodarowany? - Skoro wiele lat temu uchwalony został plan przewidujący tu drogę, której - jak sam się przekonałem na miejscu - niekoniecznie życzą sobie mieszkańcy, to powinniśmy wspólnie z nimi szukać lepszych rozwiązań – mówi zastępca Ostrowa Wielkopolskiego Mikołaj Kostka i zapowiada przeprowadzenie konsultacji społecznych. W najbliższych tygodniach będzie znana forma ich przeprowadzenia.
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)