1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Stalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny Ostrów

Stalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny Ostrów

14/11/2020 21:33
Stalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny Ostrów
fot. Andrzej Romański / Energa Basket Liga
Pierwszy mecz Energa Basket Ligi w Arenie Ostrów dla Enea Astorii! Bydgoszczanie pokonali Arged BMSlam Stal 86:78.
  • Stalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny Ostrów
    6 zdjęć Stalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny OstrówStalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny OstrówStalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny OstrówStalówka przegrywa na otwarciu nowej hali - Areny Ostrów
    +

Pierwsze oficjalne punkty w nowej Arenie Ostrów zdobył rzutem z dystansu Jakub Garbacz. Arged BMSlam Stal świetnie weszła w ten mecz, bo po wsadzie Chrisa Smitha prowadziła już 10:2. Tomislav Gabrić oraz Corey Sanders starali się na to reagować, ale nie do końca to się udawało. Po rzutach wolnych Garbacza gospodarze uciekali na 11 punktów. Ostatecznie po 10 minutach było 27:17. W drugiej kwarcie Enea Astoria odrabiała straty - po dwóch efektownych wsadach Jakuba Nizioła i Markusa Loncara doprowadziła nawet do remisu! Późniejsza trójka Michała Chylińskiego dawała przyjezdnym małą przewagę. Mecz był od tego momentu niezwykle wyrównany, a dzięki trójce Gabricia to ekipa trenera Artura Gronka była minimalnie lepsza po pierwszej połowie - 43:42.

Na początku trzeciej kwarty Jakub Garbacz doprowadzał do kolejnego remisu, a prowadzenie swojemu zespołowi dał Taurean Green. Sanders i Gabrić robili jednak swoje, więc kibice ciągle mogli oglądać bardzo zacięte spotkanie. Po późniejszych akcjach rozgrywającego z USA bydgoszczanie prowadzili już jednak ośmioma punktami, co było sporą zaliczką. Po 30 minutach, dzięki rzutom wolnym Loncara, było już 70:57. W kolejnej części spotkania sytuację kontrolowali przyjezdni. Po małej serii 7:0 i rzucie Nizioła przewaga wzrosła już do 18 punktów. Tego Arged BMSlam Stal nie była już w stanie odrobić. Ostatecznie Enea Astoria zwyciężyła 86:78.

Najlepszym zawodnikiem gości był Corey Sanders z 21 punktami, 5 zbiórkami i 9 asystami. 30 punktów dla gospodarzy rzucił Jakub Garbacz.