1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Stalówka pokonuje Polpharmę

Stalówka pokonuje Polpharmę

10/09/2020 20:03


Sporo emocji w czwartkowym meczu Energa Basket Ligi w Starogardzie Gdańskim! Ostatecznie Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pokonała Polpharmę 72:67.

Jakub Garbacz na początku spotkania był nie do zatrzymania i dzięki jego trójkom Arged BMSlam Stal prowadziła 13:5. Polpharma odpowiadała trafieniami Petera Olisemeki, a po rzucie Stevena Haneya zbliżyła się nawet na dwa punkty. Ostatecznie dzięki Amerykaninowi gospodarze po 10 minutach przegrywali tylko 19:20. Josip Sobin nieźle prezentował się w drugiej kwarcie, szczególnie w obronie, a po trafieniu Marcina Dymały przewaga ostrowian wzrosła do 11 punktów. Zespół ze Starogardu Gdańskiego nie zamierzał się poddawać. Kolejne trafienia Haneya i Allena sprawiły, że co prawda po pierwszej połowie lepsi byli goście, ale tylko 35:31.

W drugiej połowie akcja wykończona przez Olisemekę oznaczała, że zespół trenera Marka Łukomskiego doprowadził do wyrównania, a późniejsza trójka Haneya dała nawet minimalne prowadzenie! Ekipa gości odpowiedziała na to serią 10:0 i dzięki trafieniu Garbacza znowu kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Po 30 minutach wygrywała 59:49. W czwartej kwarcie niewiele się zmieniało, bo Polpharma długo nie potrafiła nawiązać rywalizacji. Jednak na dwie minuty przed końcem po akcji Allena gospodarze tracili zaledwie pięć punktów. Zespół ze Starogardu Gdańskiego walczył do końca, ale brakowało mu skuteczności. Ostatecznie to drużyna trenera Łukasza Majewskiego zwyciężyła 72:67.

Najlepszym graczem gości był Jakub Garbacz z 22 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Trevon Allen z 27 punktami i 12 zbiórkami.