1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Testy w trosce o bezpieczeństwo

Testy w trosce o bezpieczeństwo

12/08/2020 17:43
Testy w trosce o bezpieczeństwo
Pracownicy Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim przejdą dziś i jutro testy na obecność COVID-19. Badania te mają podnieść bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i interesantów. To kolejny etap działań urzędu, które zostały wdrożone ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i zwiększoną liczbę zachorowań w kraju.

Jednocześnie przypominamy, że na parterze budynku urzędu stoi urządzenie, które sprawdza wchodzących. Skanując, weryfikuje obecność maseczki na twarzy, jej prawidłowe ułożenie oraz kontroluje temperaturę ciała. W przypadku spełnienia wytycznych, urządzenie zwolni blokadę i wpuści do budynku. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i interesantów. Przyrząd wyprodukowała firma Trasko Automatyka, która bezpłatnie wypożyczyła go Urzędowi Miejskiemu. W indywidualnych przypadkach temperaturę wchodzącym do budynku urzędu badają wyznaczeni pracownicy przy użyciu zdalnego termometru. Osoby z podwyższoną temperaturą - od 37,0 o C - nie zostaną wpuszczone do budynku.

W ramach wprowadzonych obostrzeń nastąpiły zmiany w obsłudze mieszkańców. Wyznaczeni pracownicy urzędu sprawują nadzór nad osobami wchodzącymi do budynku i kierują je do właściwych stanowisk obsługi w zależności od rodzaju załatwianej sprawy. Interesanci nie mogą wchodzić do innych pomieszczeń, niż te wyznaczone do załatwienia sprawy. Przy każdym stanowisku do bezpośredniej obsługi, poza pracownikiem urzędu, nie może znajdować się więcej niż jedna osoba. Interesanci oczekują na wejście do budynku urzędu w kolejce na zewnątrz. Interesanci wchodzą do budynku urzędu w maseczkach na twarzy. Zaleca się również używanie rękawic jednorazowych. Interesanci zobowiązani są do dezynfekcji rąk środkami dezynfekującymi znajdującymi się w budynku.

W Urzędzie Miejskim wprowadzono również zmiany w organizacji pracy. Interesanci przyjmowani są po uprzedniej telefonicznej rejestracji lub według kolejności – w zależności od sprawy. Nie wszystkie sprawy interesanci będą mogli załatwić osobiście. Zachęcamy jednak, w miarę możliwości, do kontaktu telefonicznego i elektronicznego.

Więcej informacji, w tym lista spraw, które można załatwić osobiście w urzędzie, jest dostępna pod wskazanym adresem strony internetowej: https://umostrow.pl/aktualnosci/w-urzedzie-miejskim-wracaja-obostrzenia.html
Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim