1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Na sygnale
  4. Kompletnie pijany kierowca ciężarówki uderzył w bramę

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki uderzył w bramę

14/06/2012 00:08
Kompletnie pijany kierowca ciężarówki uderzył w bramę
fot. archiwum

Policjanci z Nowych Skalmierzyc, dzięki natychmiastowej reakcji portiera jednej z firm mieszczących się na terenie tamtejszej gminy, zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę ciężarówki, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zakładową bramę.


Portier, przebywający około godziny 21.40 w pomieszczeniu służbowym jednej z firm, usłyszał huk. Kiedy wyszedł na zewnątrz zauważył, że w bramę wjazdową uderzyła ciężarówka. Kierowca ciężarowego DAF-a próbował jeszcze wycofać, ale bezskutecznie. Kiedy opuścił pojazd, jego stan nie pozostawiał żadnych wątpliwości, że mężczyzna ten jest nietrzeźwy. Portier zachował się bardzo przytomnie i natychmiast zabrał pijanemu kierowcy kluczyki, uniemożliwiając mu ewentualną dalszą jazdę. Policjanci którzy przybyli na miejsce, próbowali poddać kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ale niestety mężczyzna nie miał siły nadmuchać w policyjny alkotest.


Ostatecznie 31-letni kierowca, mieszkaniec powiatu lubelskiego, noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu przyznał się policjantom, że oczekując na rozładunek towaru spożywał alkohol, a następnie zasiadł za kierownicą chcąc wjechać na teren zakładu. Badanie krwi pokaże jaką ilość alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim