1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Asseco Arka Gdynia zagra z BM Slam Stalą

Asseco Arka Gdynia zagra z BM Slam Stalą

27/02/2020 22:29
Asseco Arka Gdynia zagra z BM Slam Stalą
W piątek Asseco Arka Gdynia z nowymi zawodnikami zagra z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski!

W Gdyni nie byli zadowoleni z ostatnich wyników zespołu i postawy poszczególnych graczy. Dlatego postanowiono rozstać się z Benem Emelogu i Devonte Upsonem. W ich miejsce dołączyli doświadczeni na europejskich parkietach Kyndall Dykes oraz Mickell Gladness. Te zmiany mogą mieć spory wpływ na grę całej drużyny. Czy dodadzą jakości i pozwolą na odnoszenie kolejnych zwycięstw?

BM Slam Stal w czasie przerwy poświęconej reprezentacji i Suzuki Pucharowi Polski nie próżnowała - rozegrała dwa sparingi, w tym wygrany 85:82 z MKS Dąbrowa Górnicza. Można spodziewać się powrotu do gry Łukasza Wiśniewskiego, który zaczął trenować z drużyną. Zespół trenera Łukasza Majewskiego ciągle ma nadzieję na grę w play-off, ale do tego przydałyby się niespodzianki - do takich można zaliczyć ewentualne zwycięstwo z Asseco Arką.

Trener Przemysław Frasunkiewicz z pewnością będzie liczył na to, że nowi zawodnicy od razu pokażą się z dobrej strony, ale nie ma wątpliwości, że liderem zespołu pozostanie Josh Bostic. Amerykanin z pewnością będzie głodny gry i już w najbliższym meczu podkreśli swoją rolę w drużynie. Za jego zatrzymanie może być odpowiedzialny Przemysław Żołnierewicz, który świetnie czuje się w BM Slam Stali - zarówno w grze ofensywnej, jak i defensywnej.

Warto będzie się przyglądać rywalizacji na pozycji rozgrywającego - szczególnie pomiędzy Krzysztofem Szubargą i Jayem Threattem. Ciekawe może okazać się również to, jak Jarosław Mokros zagra przeciwko Dariuszowi Wyce. W pierwszym meczu między tymi ekipami BM Slam Stal zwyciężyła 71:69, więc Asseco Arka ma się za co rewanżować!