1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. W piątek BM Slam Stal podejmuje WKS Śląsk Wrocław

W piątek BM Slam Stal podejmuje WKS Śląsk Wrocław

05/12/2019 12:49


BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokazuje bardzo dobrą formę w ostatnich tygodniach. Jak poradzi sobie z WKS Śląskiem Wrocław, który niedawno zmienił trenera? 

Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Majewskiego wygrała cztery z pięciu ostatnich meczów. W miniony weekend ograła GTK Gliwice 85:64, chociaż trzeba podkreślić, że stało się to dzięki znakomitej postawie w ostatniej kwarcie. WKS Śląsk z kolei przegrał cztery spotkania z rzędu. W niedzielę, już z nowym trenerem Oliverem Vidinem na ławce, musiał uznać wyższość Startu Lublin 80:78.

BM Slam Stal postawiła ostatnio na doświadczenie. W składzie tego zespołu pojawili się więc Filip Dylewicz oraz Łukasz Wiśniewski. Obaj mają na swoim koncie mnóstwo medali i wiedzą jak wygrywać mecze. Teraz mają pomóc zespołowi z Ostrowa Wlkp. awansować do fazy play-off, a być może powalczyć nawet o coś więcej. Po ostatnich zwycięstwach w tym klubie na pewno na nowo pojawiły się spore nadzieje.

WKS Śląsk ma w składzie Kamila Łączyńskiego i Mathieu Wojciechowskiego. Już wcześniejsze mecze pokazały, że od formy tych graczy zależą wyniki całego zespołu. Szczególnie dużo zależy od rozgrywającego kadry - to on od początku jest graczem ustalającym tempo gry, a zarazem zawodnikiem zdobywającym sporo punktów. Wojciechowski z kolei to gracz bardzo efektowny i szybki - jego zatrzymanie jest wyzwaniem dla każdego przeciwnika.

Sporo będzie zależało również od dyspozycji Torina Dorna oraz od tego, jak tym razem zaprezentuje się Przemysław Żołnierewicz. Z kolei pod koszami zmierzą się ze sobą Nikola Jevtović oraz Michael Humphrey. Trener Vidin ma do dyspozycji również Aleksandra Dziewę oraz Michała Gabińskiego, a to oznacza, że może lepiej rotować zawodnikami dobrze czującymi się w polu trzech sekund.

Transmisja TV: piątek godz. 20:15 w Polsat Sport Extra.

Bilety: http://bmslamstal.abilet.pl/