1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Sport
  4. Koszykówka
  5. Doskonała gra Żołnierewicza i Stalówka pokonuje Trefl Sopot

Doskonała gra Żołnierewicza i Stalówka pokonuje Trefl Sopot

23/11/2019 23:11
Doskonała gra Żołnierewicza i Stalówka pokonuje Trefl Sopot
Przemysław Żołnierewicz rzucając 28 punktów poprowadził BM Slam Stal Ostrów Wlkp. do zwycięstwa nad Treflem Sopot 89:71 w 9. kolejce Energa Basket Ligi.

Początek meczu był trochę lepszy dla Trefla, ale gospodarze szybko wzięli się za odrabianie strat. Dzięki kolejnym trafieniom Nikoli Jevtovicia oraz Jaya Threatta to oni mieli pięć punktów przewagi. Sytuację starali się zmieniać Calos Medlock oraz Jeff Roberson, ale po rzucie Daniela Szymkiewicza po 10 minutach było 23:18. W drugiej kwarcie BM Slam Stal uciekła nawet na osiem punktów, ale Foulland i Roberson robili wszystko, aby ponownie odrabiać straty. Dzięki trafieniu Łukasza Kolendy był już nawet remis, ale na to serią 8:0 odpowiedzieli ostrowianie. Akcje Przemysława Żołnierewicza ustawiły wynik spotkania po pierwszej połowie na 47:36.W pewnym momencie trzeciej kwarty Trefl zbliżył się jeszcze na sześć punktów, ale na więcej nie chciała już pozwolić ekipa trenera Łukasza Majewskiego. Po rzutach wolnych Pauliusa Dambrauskasa gospodarze mieli już 13 punktów przewagi i chociaż sopocianie wykonywali sporą liczbę rzutów wolnych, to po 30 minutach było 65:55. Początek czwartej kwarty należał do BM Slam Stali, ale goście nadal nie zamierzali się poddawać i ciągle byli w grze. Po rzucie Robersona przegrywali już tylko ośmioma punktami. Później do ataku znowu włączył się Przemysław Żołnierewicz i to ostrowianie kontrolowali końcówkę. Ostatecznie wygrali 89:71.

Liderem gospodarzy był Przemysław Żołnierewicz, który zdobył 28 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty. Dla gości 18 punktów i 7 zbiórek zanotował Jeff Roberson.