1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Szpilki – jak chodzić, żeby nie bolały nogi?

Szpilki – jak chodzić, żeby nie bolały nogi?


Szpilki – jak chodzić, żeby nie bolały nogi?

Szpilki nie mają sobie równych – cała sylwetka wygląda w nich niesamowicie seksownie i kobieco, nogi wydają się dłuższe i szczuplejsze, a pośladki unoszą się i napinają. Zobacz, jak chodzić w szpilkach, żeby to było maksymalnie zdrowe.

1. Wybierz dobre jakościowo szpilki

Szpilki szpilkom nierówne. Tak naprawdę buty te są sprzedawane w bardzo wielu wersjach – począwszy od tych najsłabszej jakości, po naprawdę ekskluzywne wykonane z najlepszych gatunków skór i z dbałością o każdy szczegół. Jeśli chcesz mieć możliwość wygodnego chodzenia w szpilkach, to wybierz te lepszej jakości – najlepiej skórzane. Często polecane sobie przez kobiety są wygodne szpilki Vices. Buty z tworzywa są co prawda o wiele tańsze, ale za to znacznie mniej wygodne. Często powodują otarcia i nie pozwalają stopom oddychać. Inwestycja w lepsze buty sprawia, że zyskujemy gwarancję trwałości i lepszego wyprofilowania butów, a tym samym lepszego dopasowania ich do stóp.
 

Szpilki najlepszych marek możesz sprawdzić na https://7buty.pl
7BUTY
 

2. Zakładaj szpilki tylko wtedy, gdy to konieczne

Szpilki potrafią uczynić figurę naprawdę zjawiskową i wiele pań dosłownie nie jest sobie w stanie odmówić ich wkładania, ale na dłuższą metę nawet najwygodniejsze szpilki mogą powodować deformacje stóp, szczególnie wtedy, gdy są źle dobrane, a Ty chodzisz w nich przez cały czas, również wtedy, kiedy teoretycznie mogłabyś założyć o wiele wygodniejsze buty.
 

szpilki calvin klein   szpilki eva minge   szpilki gino rossi   szpilki guess


3. Pamiętaj o zapiętkach i żelowych wkładkach

Czasami ciężko jest trafić na szpilki, które będą idealnie wyprofilowane i dopasowane do naszych stóp. W takim przypadku doskonale sprawdzają się żelowe wkładki i zapiętki. Gdy kupujesz szpilki z odkrytymi palcami, to często pojawia się taki problem, że stopa dosłownie wyjeżdża z tych butów. Włożenie żelowych wkładek pod część palcową pozwoli Ci ustabilizować stopę i wyeliminować problem wysuwających się palców. Z kolei, gdy buty są twarde w tylnej części, to można wykorzystać miękkie zapiętki, które przykleja się wewnątrz buta.
 

4. Nie noś zbyt małych lub zbyt dużych szpilek

Najgorszy błąd podczas wyboru szpilek to kupienie zbyt dużych lub zbyt małych butów. Buty powinny być dopasowane do rozmiaru stopy. Maksymalne różnice w rozmiarówce powinny wynosić pół rozmiaru w górę, czyli jeżeli masz rozmiar 38, to możesz kupić buty o rozmiarze 38,5, ale nie powinnaś wybierać butów 37,5, dlatego że może nie udać Ci się ich rozbić. Jeśli buty będą za małe, to mocno Cię obetrą. Jeśli kupisz za małe szpilki z odkrytymi palcami, to palce będą niestety wystawać z butów. Z kolei za duże obuwie spowoduje, że stopa będzie się ciągle przesuwać. Najlepszy rozmiar obuwia to ten pasujący na długość Twojej stopy mierzoną w centymetrach, ale jednocześnie pozwalający Ci swobodnie poruszać palcami. Absolutnie niedopuszczalne są buty, które tak mocno ściskają palce, że nie możesz tymi palcami ruszać.

5. W razie potrzeby stosuj wkładki podologiczne

Problemy anatomiczne ze stopami wcale nie wykluczają możliwości noszenia szpilek. Jeżeli problemem jest na przykład choroba stawów, to z pewnością podolog lub ortopeda zalecam Ci rezygnację z butów na obcasie i zachęcą do zakupu tych na koturnie, ale jeśli problemem jest na przykład płaskostopie, to możesz korzystać ze szpilek, ale warto wtedy zainwestować w dobre wkładki ortopedyczne.
 

6. Jeśli szpilki spadają Ci ze stół, kup takie zapinane na kostce

Część kobiet rezygnuje z noszenia szpilek dlatego, że wydaje im się to trudne. Nigdy nie potrafią dobrać sobie butów na tyle dobrze, żeby ich nie uciskały albo się nie zsuwały. Jeśli Twoim problemem są spadające buty, to możesz wybrać obuwie zapinane na kostce. Obecnie takie buty są bardzo modne.