Nie chcesz lub nie możesz kupić tradycyjnego ASS na 12 miesięcy? Sięgnij po ubezpieczenie krótkoterminowe. Zwłaszcza jeśli w najbliższym czasie planujesz podróż, zagraniczny urlop lub pożyczenie auta mniej doświadczonemu kierowcy. Gdzie kupić najlepsze krótkoterminowe assistance?
Komunikacyjne assistance to dobrowolne ubezpieczenie zapewniające pomoc ubezpieczyciela w nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. Mając assistance ubezpieczyciel pospieszy Ci z pomocą, jeśli będziesz miał wypadek, na trasie zabraknie Ci benzyny lub Twoje auto zostanie skradzione.
Zakres ochrony oraz zakres terytorialny assistance zależą od konkretnego towarzystwa i wybranego pakietu. W ramach pakietów standard większość ubezpieczycieli zapewnia następujące świadczenia:
Ważne: w ramach assistance większość towarzystw oferuje takie same świadczenia. O atrakcyjności oferty decyduje więc nie tylko zakres, ale przede wszystkim limity i ograniczenia. Często zdarza się bowiem, że auto zastępcze przysługuje kierowcy wyłącznie w przypadku określonych zdarzeń (np. po kradzieży), a holowanie jest możliwe wyłącznie do określonego przez ubezpieczyciela limitu kilometrów.
Choć tradycyjny okres trwania umowy ASS wynosi 12 miesięcy, polisę można zawrzeć również na krótszy okres — kilka miesięcy, miesiąc, tydzień, a nawet… dzień.
Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane kierowcom, którzy nie chcą lub nie mogą kupić assistance na rok, jednak z uwagi na zaistniałe okoliczności potrzebują dodatkowej ochrony. Może być to np. zagraniczny wyjazd, rodzinne wakacje na drugim końcu Polski czy pożyczenie auta mniej doświadczonemu kierowcy (mniejsze doświadczenie za kółkiem to większe ryzyko spowodowania kolizji).
Assistance krótkoterminowe oferują obecnie m.in.:
Atrakcyjną propozycją dla kierowców, którzy potrzebują ASS wyłącznie „od święta” jest produkt o nazwie TERAZ oferowany przez TU Aviva. TERAZ to ubezpieczenie AC i ASS, które możesz wykupić na kilka dni, a nawet godzin. Aby wyliczyć cenę ubezpieczenia i zawrzeć umowę, wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację mobilną, dostępną za darmo na urządzenia z systemem IOS i Android. Kolejnym krokiem powinno być zeskanowanie kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego auta. Na jego podstawie aplikacja wyliczy kwotę składki. Co ważne polisy Aviva TERAZ nie można zawrzeć dla auta zarejestrowanego na firmę ani sprowadzonego z USA lub Kanady.
Assistance zapewnia pomoc ubezpieczyciela po wypadku, awarii auta, awarii wycieraczek, pasów bezpieczeństwa, oświetlenia zewnętrznego pojazdu, a także unieruchomienia pojazdu wskutek: kolizji z innym pojazdem, przedmiotem, przeszkodą, a także z osobami lub zwierzętami.
Jeśli masz ASS Aviva TERAZ, ubezpieczyciel zapewni Ci:
ASS działa w Polsce i Europie (z wyłączeniem Rosji, a w przypadku kradzieży również z wyłączeniem Białorusi, Ukrainy i Mołdawii).
Zanim wybierzesz AC krótkoterminowe, sprawdź:
Jeśli nie możesz pozwolić sobie na kupno assistance, rozważ zakup OC z dodatkowym pakietem ASS. Choć zakres gratisowego ASS jest zdecydowanie węższy niż zakres tradycyjnego assistance, w przypadku zdarzeń losowych takie ubezpieczenie naprawdę się przyda. Holowanie pojazdu po wypadku, samochód zastępczy (choćby na kilka dni) czy pomoc w wymianie opony okażą się na wagę złota.
Aby znaleźć najlepsze assistance samochodu wraz z OC porównaj dostępne na rynku oferty. Aby to zrobić, nie musisz wypełniać dziesiątek formularzy i prowadzić żmudnych rozmów z agentem. Assistance samochodu (https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/assistance/) możesz sprawdzić dzięki darmowej porównywarce ubezpieczeń Mubi. Kiedy wypełnisz formularz z danymi kierowcy i auta, przedstawi Ci jednak nie jedną, ale aż kilkanaście zróżnicowanych cenowo propozycji wielu TU. Każda z nich oprócz ceny zawiera również informacje na temat dodatkowych świadczeń, w tym także pakietu assistance.
Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych Mubi (https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/) w ciągu zaledwie kilku chwil znajdzie dla Ciebie najtańsze OC z ASS. Jeśli któreś z nich spełni Twoje oczekiwania, będziesz mógł także od razu zawrzeć umowę i opłacić składkę. Np. szybkim przelewem online lub kartą kredytową.
Zobacz także