1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Wirtualne maszyny - dlaczego warto?

Wirtualne maszyny - dlaczego warto?

06/05/2019 16:46
Wirtualne maszyny - dlaczego warto?

Maszyna wirtualna to obraz wirtualny rzeczywistego komputera, który zachowuje wszystkie jego funkcje, tworząc niezależny system. Innymi słowy jest to swego rodzaju komputer w komputerze, który posiada pamięć operacyjną, procesor, kartę graficzną i twardy dysk. Jakie korzyści płyną z posiadania wirtualnej maszyny?


Jak działa wirtualna maszyna?

Program do tworzenia obrazu systemu zarezerwuje część zasobów naszego prawdziwego komputera dla maszyny wirtualnej (w Sklep Centrum XP znajdziesz przykład), która pozostanie przy tym niezależnym komputerem. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku gdy chcemy przetestować działanie innych systemów operacyjnych lub sprawdzić darmowe oprogramowanie, które system kwalifikuje jako zagrożenie dla naszego komputera. Maszyna wirtualna umożliwia nam także bezpieczny dostęp do zainfekowanych danych na komputerze, pozwala na tworzenie kopii zapasowych systemu, jak również korzystanie z oprogramowania, które oryginalnie przeznaczone jak dla innych systemów operacyjnych. Awaria maszyny wirtualnej nie ma wpływu na działanie prawdziwego komputera, co pozwala np. na bezpieczne surfowanie po Internecie bez obaw o zawirusowanie właściwego systemu, które musiałoby się wiązać z jego re-instalacją.


Maszyny wirtualne Azure

To produkt skierowany dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą ograniczyć koszty nabycia nowej infrastruktury komputerowej i serwerowej. Jest to doskonała alternatywa dla zakupu dodatkowego sprzętu i licencji, a tym samym możliwość znacznego ograniczenia dodatkowych kosztów. Klienci, którzy jeszcze nie korzystali z usług platformy Azure, mogą liczyć na pełne wsparcie techniczne ze stron współpracujących z marką firm.


W ramach pakietu otrzymujemy w pełni skonfigurowane i gotowe do pracy konto Microsoft oraz subskrypcje Azure, która pozwala na natychmiastowe uruchomienie gotowej do pracy maszyny w chmurze Microsoft Azure. We własnym zakresie możemy dostosować parametry systemu do oczekiwanej wydajności, jak również wybrać środowisko, w jakim będziemy pracować (Windows, Linux). Co najważniejsze, opłata za korzystanie z serwisu jest naliczana jedynie za faktyczny czas wykorzystania maszyny wirtualnej Azure.