1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Duża chłodziarka – jak wybrać idealny model?

Duża chłodziarka – jak wybrać idealny model?

02/09/2018 17:43
Duża chłodziarka – jak wybrać idealny model?

Tam, gdzie jest jedzenie, zazwyczaj gromadzą się domownicy. Właśnie dlatego mówi się, że kuchnia stanowi serce każdego domu. Na niewiele jednak zdadzą się piękne meble i sprzęty, jeśli nie ma tam odpowiedniej lodówki, która pomieści wszystkie zapasy. Ponieważ jest to zakup na lata, warto zastanowić się dokładniej, jaka chłodziarka spełni nasze oczekiwania. Być może przyda nam się wyższa lodówka 180 cm, a może się okazać, że w zupełności wystarczy niewielki model mieszczący się pod blatem.


Duża lodówka 180 cm czy mała chłodziarka podblatowa?

W pierwszej kolejności dobrze będzie przeanalizować, ile miejsca na przechowywanie w lodówce jest nam niezbędne. Warto także zmierzyć całą kuchnię wraz z miejscem, w którym będzie stała nasza lodówka, żeby w sklepie wybrać coś odpowiedniego. Wymiary sprzętu nie zawsze są oczywiste. Naturalnie w ofercie znajdzie się niejedna lodówka 180 cm, ale są też szersze, węższe i takie o mniej standardowych wymiarach.


Warto się również zastanowić, czy lepiej sprawdzi się u nas sprzęt pod zabudowę, czy wolnostojący. Oba rozwiązania moją swoje zalety. Jeśli zależy nam na mniejszych rozmiarach, lepiej sprawdzą się sprzęty wolnostojące. O ile niewielka podblatowa chłodziarka w zupełności wystarczy singlom czy parom, o tyle dla rodziny z dziećmi może okazać się problematyczna. I tu właśnie większa lodówka 180 cm wysokości będzie dobrym rozwiązaniem.


Kolejną kwestią jest również obecność zamrażalnika. Przy dużej rodzinie na pewno pojemny  zamrażalnik się przyda, a jeśli lubimy robić zapasy, to warto zainwestować w zewnętrzny, o największej możliwej pojemności.


Istotną cechą, na którą dobrze jest zwrócić uwagę, wybierając lodówkę, jest również funkcja No Frost. Wyposażona w nią chłodziarka nie dokłada nam pracy związanej z odmrażaniem i usuwaniem szronu. Oczyszcza się automatycznie, kiedy uzna to za stosowne.


Jaka lodówka 180 cm?

Ciekawą propozycją lodówki dla wymagających jest model Samsung Family Hub RS68N8941SL. To dwuskrzydłowa chłodziarka w kolorze stali nierdzewnej z dużą zamrażarką, która dobrze wpisze się w stylistykę nowoczesnej kuchni. Ma wbudowany dystrybutor wody, kostkarkę, a także szufladę z kontrolą wilgotności. Chłodziarka posiada pełną funkcjonalność No Frost.


Innym modelem mieszczącym się w 180 cm wysokości jest Amica FK2695.2FTX również w kolorze stali nierdzewnej. Również posiada technologię No Frost. Ma zamrażarkę o pojemności 70 litrów, a więc całkiem słusznych rozmiarów jak na lodówkę tej wielkości. Podobną propozycją jest chłodziarka Beko CSA300K20XP z bardzo pojemnym zamrażalnikiem 87 l, umieszczonym na dole.


Pewną ciekawostką dla osób, które nie lubią przepłacać jest też fakt, że lodówki w kolorze białym zazwyczaj są około 100–200 zł tańsze niż ich odpowiedniki w wersji inox.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)