1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Materace hotelowe - jak zapewnić gościom komfortowy sen?

Materace hotelowe - jak zapewnić gościom komfortowy sen?

15/02/2018 13:11
Materace hotelowe - jak zapewnić gościom komfortowy sen?

Gość hotelowy, którego do siebie przekonamy, wróci do nas. Jeśli nawet nie będzie mu po drodze z naszym hotelem, to z pewnością poleci go znajomym lub po prostu podzieli się pozytywnymi odczuciami w sieci. Dlatego hotele, zwłaszcza te w mniejszych miejscowościach, nie mogą być nastawione na przypadkowych turystów, lecz na długotrwałe relacje z klientami. To najlepszy sposób na pozyskiwanie stałych, jak i nowych odwiedzających. Sekret wypoczętego gościa tkwi w tym, by materace hotelowe zapewniały mu jak najwyższy komfort snu i wypoczynku po długiej podróży.


Etap wyposażania hotelu

Komfort snu daje wgląd w ogólną jakość i warunki panujące w danym hotelu. Wystarczy wspomnieć, że jednym z pytań, jakie serwis Booking.com zadaje użytkownikom jest to dotyczące wygody łóżek w odwiedzonym przez nich miejscu. Wygoda łóżka w hotelu na ogół sprowadza się do materaca, bo to właśnie on decyduje o poziomie wypoczynku.

 

- Właściciele hoteli powinni zwracać szczególną uwagę na wytrzymałość i wygodę, jaką zapewniają ich materace hotelowe. Głównie dlatego, że materace w takich miejscach są często użytkowane, a poza tym to właśnie one decydują o właściwym wypoczynku gości – informuje konsultant sklepu z materacami Materace-dla-Ciebie.pl. - Jeśli chcemy, aby nasz gość opuścił hotel będąc wypoczętym i w dobrym humorze, zainwestujmy w odpowiednie materace hotelowe.

 

Materace hotelowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Kupując materace hotelowe musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Struktura takich modeli jest bardziej zbita od tej, jaka występuje w łóżkach do domu. Zwiększona twardość (która nie przeszkadza jednak w komfortowym wypoczynku) znacznie wydłuża żywotność danego materaca. Polecane modele to materace piankowe lub sprężynowe typu bonellowego. Materace hotelowe powinny być użytkowane z dwóch stron, gdyż dzięki temu wydłużymy okres ich użytkowania. Jako najbardziej standardową wysokość materaca uznaje się 18 centymetrów. Zasada jest prosta – im wyższe materace hotelowe, tym większy prestiż danego miejsca.

 

Kontynentalne materace hotelowe dla szczególnie wysokiego komfortu snu

Jeśli zależy nam na tym, by zapewnić gościom wyjątkowe warunki snu, warto wybrać materace hotelowe w wersji kontynentalnej. W praktyce jest to kilka materacy ułożonych na sobie – na samym spodzie znajduje się model bonellowy (sprężynowy), następnie model kieszeniowy, a na końcu materac nawierzchniowy. Podczas gdy model bonellowy zapewnia stabilność i wysoką wytrzymałość, to materac kieszeniowy pozwala dopasować się do kształtu ciała. Efekt? Gdy na danym materacu śpią dwie osoby, to ruchy jednej z nich nie wpływają na poczucie komfortu drugiej. Dlatego materace kontynentalne najlepiej sprawdzają się w apartamentach i w pokojach dwuosobowych oferowanych na specjalne okazje – np. romantyczne pobyty lub w pokojach udostępnianych z okazji podróży poślubnej.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Z doświadczenia wiemy, że wypoczęty gość nie zwróci uwagi na ewentualne mankamenty danego hotelu. Niemniej jednak istnieje mnóstwo innych aspektów, które wymagają zadbania. Należy do nich profesjonalna obsługa, doskonała czystość i właściwa reakcja na zgłaszane usterki. Klient ma zawsze rację – ta dewiza posiada w hotelarstwie szczególnie częste zastosowanie. Dlatego róbmy wszystko, aby goście odwiedzający nasz hotel nie zgłaszali obiekcji. I chociaż nie ma jednej, sprawdzonej receptury na powodzenie w tym biznesie, to wygodne materace hotelowe są częstym czynnikiem, który skłania klientów do udzielania dobrych opinii i rekomendacji.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)