1. OSTROWWLKP.INFO
  2. Wiadomości
  3. Informacje
  4. Jak w szybki i prosty sposób odświeżyć okna w domu?

Jak w szybki i prosty sposób odświeżyć okna w domu?

24/10/2017 00:06
Jak w szybki i prosty sposób odświeżyć okna w domu?

W polskim budownictwie przyjęło się, że powierzchnia okien w domach do powierzchni podłogi powinna wynosić nie mniej jak 1/8. Inaczej proporcje będą rozkładać się w pomieszczeniach, w których nie żyjemy "cały czas" - są to korytarze, schowki, garderoby czy łazienki, tutaj proporcje wynoszą 1/12. Jak zatem widać - okna będą nam towarzyszyć w każdym budynku, czy to nowym, czy też starym.


W przypadku nowych, nie ma problemów - kupujemy świeże okna od producentów, które są idealne, nienaganne, wszystkie elementy są doskonale czyste i błyszczące. Jeżeli jednak wybieramy mieszkanie czy dom z drugiej ręki, na dodatek takie, w których dawno remontów nie było, wówczas plastikowe okna mogą nieco.. straszyć.


Pierwszy krok - wyczyszczenie

Zwykle w takich przypadkach, proces odwieżania jest dziecinnie prosty, gąbka w rękę i zaczynamy dokładne czyszczenie. Choć na rynku mamy wiele produktów chemicznych do mycia, nie zawsze jednak nam się uda. Plastiki, szczególnie uszczelki są bardzo zdradzieckie, często potrafią nas oszukać, gdy tylko mamy nadzieje, że brud już schodzi. Co robić w takiej sytuacji? Wygodnie byłoby powiedzieć, że kupujemy nowe okna. Jednak ten zabieg jest nieco przepłacony i też nie każdy może sobie na to pozwolić. Na szczęście są też inne metody, którymi chętnie się podzielimy.


Myśl nieszablonowo, działaj zdecydowanie

Rozwiązanie może być prostsze i tańsze niż myślisz. Zamiast próbować doszorować brud i męczyć się z twardymi uszczelkami, można je po prostu wymienić. Zarówno uszczelki, jak i listwy PCV. Zabieg jest tak prosty, że nawet nie trzeba do niego angażować specjalistów. Wszystkie niezbędne elementy zakupimy w sklepie. Jak podchodzimy do procesu odnowy okien i ich wyczyszczenia? O tak!


Przede wszystkim, posiadając nowe listwy PCV, trzeba wyczyścić profile, tak aby nie było na nim tłuszczu, który może powodować odklejanie się powłoki. Po osuszeniu ich ręcznikiem papierowym, bierzemy listwy, docinamy do wymiaru, ściągamy klej i zakładamy na ramy. Takie to proste! Materiał jest twardy, niezwykle trwały i świetnie wygląda. Wierzymy, że takie rozwiązanie, które będzie bardzo tanie i łatwe w wykonaniu, zagwarantuje także świetny wygląd i długoletnie korzystanie z tego rozwiązania. Tego typu listwy można czyścić w tradycyjny sposób, ponieważ są również wykonane z tworzywa sztucznego. Ponadto, jeżeli po kilku latach, będą zauważalne jakiekolwiek oznaki starzenia się materiału, wystarczy je odkleić i założyć nowe, świeże listwy.

Ocena artykułu:
4,0  (głosów: 6)